Menu

Pierwsze słowo

Witam,mój syn ma skończone piec miesiecy.Od kilku dni caly czas woła "ma ma ma ma" ale takze woła MA MA!!! czy mogę to uznać już za pierwsze słowo mojego maluszka???Kiedy wasze dzieci mowily to pierwszy raz

Ancia0110
 608  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Partnerstwo i Rodzina dziecko

Odpowiedzi

Mandarinios
Mój synek też tak robi :) Wiem, że jeszcze to nie jest do końca śwaidome ale ostatnio zauważyłam pewną zależność. Zaczęłam reagować kiedy woła Ma-ma i mam wrażenie, że załapał o co chodzi. Podobną sytuację miałam jak moja siostra zaczęła do niego podchodzić w momencie kiedy mówił giii (siostra ma na imię Gabi) i zdarzało się, że kiedy odchodziła wołał właśnie Giiii. Ogólnie za dużo psychologii miałam na studiach i eksperymenty przeprowadzam :):):) Ale jestem skłonna uznać, że czasem wie doskonale o co chodzi. Ale też wiem jedno, że na świadome MA-MA przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać :)
kasiunia1
to jeszcze nie swiadome ale z czsem będzie wiedział że mama to Ty
Ancia0110
Aha to czyli Wy nie uznajecie tego jako pierwsze słowo,wprawdzie takie nieswiadome???:(On mnie wola wtedy jak na niego nie patrze a gdy zawola to sie odwracam
Delfin
mój mały ma 8 mies. i gaworzy sobie poswojemu, niesłyszałam żeby sklepał sobie jakieś słowo,Twój synuś Ancia 0110 szybko zaczął,ale na te prawdziwe mama musimy jeszcze zaczekać,cierpliwiści :):)
Gusiaq
Moj nadaje mamamamamama albo mememememe i nawet jak mu wyjdzie mama to moim zdaniem nieswiadomie... a ma skonczone 7 mies.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.