Menu

Pierwszy dzien przedszkola

(awve) Hej dziewczyny. Mam takie pytanko - może i głupie, ale co mi tam (pokoj) A więc - powiedzcie mi, co zakładacie swoim maluchom na pierwszy dzień w przedszkolu?? I tak przy okazji, znajoma powiedziała, że u nich radzili, żeby dziecko przyprowadzić dopiero w poniedziałek a nie na 1 września. Czy u Was też tak radzili??

Anciacia
 568  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Szkoła i Kształcenie przedszkole dziecko

Odpowiedzi

Matina
Pójdzie do przedszkola normalnie ubrana 1 września
Kordelia
Jeszcze nie wiem dokładnie, ale podobno rozpoczęcie przedszkola jest normalnie 1 września, a dziecko ubieram w zależności od pogody tzn. koszula i spodenki lub koszula, sweterek i spodnie (grins)
Anciacia
Znaczy sie rozpoczęcie jest 1, ale u tej znajomej radzili, żeby dziecko które idzie poraz pierwszy przyprowadzić w poniedziałek
MiJa
Gdyby moje dzieci szły pierwszy raz do przedszkola to też zaprowadziłabym od poniedziałku. Wiem z doświadczenia ,że początki są trudne a zwłaszcza kolejne tygodnie po weekendzie(grins) Ale to też w sumie zalezy od dziecka. A co do ubioru...to wygodnie i jeszcze raz wygodnie(grins) (spodnie na gumce-zadne suwaki czy guziki)
domka
Ja to wogóle jestem wystraszona co i jak będzie .Boję się tego pierwszego dnia przedszkolnego.
Anciacia
@domka ja mam to samo
tymianek
my mamy od dzisiaj dni adaptacyjne i moje dziecko zostało już dzisiaj samo. 1 września ubieram normalnie - czyli wygodnie, w zalezności od pogody.

A co do rady znajomej, to jak wszyscy będą prowadzić od poniedziałku, to własnie w ten dzień będzie najwięcej histerii, a nie w czwartek - bo będą pustki (grins)
W ogóle po co zakładać od razu, że dziecko będzie wpadało w czarną rozpacz? Jeżeli tak się nastawiamy, to tak będziemy miały ...
Anciacia
Nie nastawiam się na coś takiego, pytam jedynie czy u Was też w przedszkolu mają takie podejście. Jeżeli ktoś będzie płakał to prędzej ja, niż Oli. Wiem, że ona sobie poradzi - gorzej ze mną(smiech)
sheryl
U nas kazali przyprowadzać normalnie 1 września. Jak to jak ktoś nowy? Przecież całą grupa to nowe dzieci (grins)
Matina
Niekoniecznie sheryl. Moja córka poszła do przedszkola jako 3 latka, ale w grupie są 3 i 4 latki zatem w tym roku jako 4 latka zna już część dzieci czyli ubiegłorocze 3 latki.
daryjka87poznan
My idziemy na dwie godzinki do przedszkola 31 sierpnia, mamy wszytsko przynioesc, pizamke, posciel itd.

Normalnie malude bede ubierac.
jolla30
normalnie pomaszeruje w czwartek 1 dzien:)
sheryl
No u nas są same 3 latki, same świeżaczki.
I właśnie pomyślałam o tym co @Ewcik napisała. Tego bym się obawiała.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.