Menu

Pies a dziecko

Mój synek cały czas mówi o tym, że chciałby mieć pieska w domu. Warunki są, bo mamy ogród, więc pies miałby gdzie biegać.
Zgodziliśmy się z mężem na psa, ale teraz musimy sie poważnie zastanowić nad odpowiednią rasą. Jaka rasa jest odpowiednia jeśli w domu jest małe dziecko?

hogata
 757  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Czas wolny i Sport pies pies a dziecko rasa psa

Odpowiedzi

tami
Labrador, Beagle, Golden Retriever, Alaskan Malamute, Syberian Husky, Samojed, Nowofundland - większości są to niestety duże psy - ale to właśnie one mają cierpliwość do dzieci, są łatwiejsze do ułożenia i cierpliwie zniosą ciągnięcie za ogon itd. Są to rasy najczęściej wykorzystywane w dogoterapii więc o czymś to świadczy.
carla1978
Ja dodam do listy jeszcze Setera irlandzkiego
lolitta
Dobry też będzie na pewno najzwyklejszy kundelek potrzebujący domu. Zwierzę wzięte ze schroniska, odpowiednio wypielęgnowane będzie najwspanialszym przyjacielem dla Waszej rodzinki! I będzie przede wszystkim wdzięczne!
justa
Znalazłam takie informacje o psach dla dzieci: Labrador Retrivery , cierpliwe, inteligentne, generalnie nie agresywne; Golden Retriver: łagodny, wesoły, lubi zabawę i łatwo się uczy nowych rzeczy, a przede wszystkim jest niezwykle cierpliwy, towarzyski i opiekuńczy; Beagiel: doskonale nadaje się do pilnowania, mają łagodne i wesołe usposobienie, uwielbiają zabawę; Basset Hound: spokojny, trochę leniwy, ale niezwykle uroczy i opiekuńczy; Owczarek niemiecki: niezwykle inteligentny, lubiący aktywny tryb życia. Inne przyjazne i tolerancyjne wobec dzieci rasy to Dalmatyńczyki, Bearded Collie i Cocker Spaniele, słodkie i urocze, łagodne i wesołe. Powodzenia! :)
hogata
Nie jestem przekonana co do Alaskan Malamute czy Husky - to są dość duże psy. Czy na pewno są przyjazne dla dzieci? Bardzo podoba mi się Malamut. Ma ktoś może takiego pieska?
maxima
Moja szwagierka ma alaskana i tak ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo towarzyski piesek i spokojny, opanowany NIGDY nic nikomu nie zrobił, jest ponadto prawie bezgłośny - mało szczeka - ale podobnie jak hogata miałabym obawy... nie wiem czemu. Może dlatego, że sama nie jestem zbyt ufna jeżeli chodzi o zwierzęta. jak przychodzę z dzieciakami do szwagierki to pies ich zawsze obwącha a potem leży koło wózka i nie rusza się na krok - nigdy natomiast nie zostawiłabym chłopców z psem samych w pokoju.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.