Menu

Pijesz kawę? Zmniejszy ci się biust

Picie kawy przez kobiety nie tylko obniża zagrożenie rakiem piersi, ale również powoduje, że biust staje się mniejszy - udowodnili szwedzcy naukowcy. Ostrzegają też, że duży biust u normalnie zbudowanych młodych kobiet skutkuje wzrostem zagrożenia nowotworem piersi.

Doktor Helena Jernstroem przebadała studentki na szwedzkich uniwersytetach w Lund i w Malmoe. Udowodniła, że codzienne picie dwóch lub trzech dużych filiżanek kawy chroni przed rakiem, którego pojawienie się jest łączone z występowaniem dwóch z trzech znanych wariantów genów wywołujących tę chorobę.

Jednocześnie opierając się na wynikach badań 270 kobiet, dr Jernstroem stwierdziła, że biusty kobiet pijących systematycznie kawę i posiadających równocześnie ten wariant genów, są mniejsze.

Dlaczego się tak dzieje? Jernstroem sądzi, że kofeina wstrzymuje rozwój wielu komórek. Kawa zawiera m.in. roślinne estrogeny zwane fitoestrogenami z grupy lignanów. Mają one wpływ na poziom hormonów w ludzkim organizmie, co u kobiet może oddziaływać na wielkość biustu.

dziennik.pl

carla1978
 975  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie rak picie kawy nowotwór kawa piersi biust

Odpowiedzi

KlaudynaK
Hmmm... To mi się biust nie zmniejszy bo nie lubię kawy... Ale chyba zacznę robić regularne badania :D bo z tego wynika, że jestem narażona na raka...
Ju25lka
No to kawka na zdrowie drogie Panie!
Tesa
Już się nie będę martwiła że piję za dużo kawy. A biust jak mi się po urodzeniu dzieci powiększył tak się nie zmienia, więc mu chyba kawa nie przeszkadza.
Agula
To co pić tą kawę czy nie??? Różne rzeczy słyszałam o skutkach pozytywnych jak i negatywnych picia kawy, ale tego jeszcze nie...jakoś trudno mi w to uwierzyć, ale ufajmy naukowcom :D
eszka
Ja piję kawę, piję ..i nic...cycki dalej jak u Pameli....może zwiększyć dawkę...
kasia13_archiwum
Hehe... Tzn. ze jak bym nie pila kawy to mialabym wiekszy biust? To nie... dziekuje... Moje 70H mi wystarcza... To chyba dobrze, ze pije kawe... bo bylaby katastrofa... Ha ha ha..


@asafi... no wlasnie... jakos tez wlasciwosci zmniejszajacych nie zauwazylam... Co ciekawsze w ciagu ostatniego roku mi urosl... :)
Maria25
Nie pijam dużo kawy, raczej 2/3 w tygodniu ale nie zauważyłam żeby biust zaczął mi się zmniejszać :D
artanis
JA dopiero zaczynam swoją przygodę z kawą, ale już chyba bardziej zmaleć nie mogą?:D
kasia13_archiwum
@artanis... moga sie zapasc... :)
Misia80
Ja wcale nie pije kawy abiust coraz mniejszy...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.