Menu

pisanie po ścianach, meblach, itp.

Mam takie pytanko, kiedy wasze dzieciaczki zaczęły malować po ścianach, meblach, itp. a kiedy się to skończyło. jeżeli wogóle to robiły. Mój wojtus ma skonczone 2 latka, rysuje bardzo często ale tylko na karteczkach u siebie w pokoju, ma swoj stolik i krzesełko i wie że tylko tam może rysować. Czesto siadam z nim i rysujemy a jak widze ze juz mu sie nudzi to zbieramy wszystkie kredki i chowamy do następnego razu. Moja szwagierka ma dziecko kilka miesięcy starsze od mojego Wojtusia i ciągle mi powtarza poczekaj aż ci się zacznie, ona ma wszystko porysowane łącznie z telewizorem, ja mam nadzieje że się tego nie doczekam. Wasze dzieci robiły wam graffitii na ścianie czy miałyście z tym spokój

szyszunia102
 714  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat malowanki

Odpowiedzi

myszka838383
mój ma prawie 3 lata i nigdy nie miałam takiego problemu...(kwiatek)
iwona1985
moja córeczka ma dopiero 19 miesięcy maluje tylko na tablicy albo na kartkach mam nadzieje że nie będzie malowała po ścianach i nietylko
monique25
no Kacper jeszcze nie wpadl na pomysł że na scianach tez można (grins) ma swoje miejsce do rysowania i tam tworzy :) mam nadzieje ze mnie to ominie
kasia18nh
mam podobny problem synek rysuje sobie lanie na kartkach z bloku ale gdy tylko mu sie znudzi to chowa sie i wymyśla gdzie tu pomalować cos to ścianę to meble to podłogę ale ostatnio przestał myślę ze zapomniał sobie o tym
betty
moja ma 2 latka i odkąd zaczęła rysować to tłumacze że ma od tego karteczki, malowanki lub tablice... nieraz się zanosiła z kredą na ściane ale wystarczyło tylko jedno moje spojrzenie(grins)
mamapati
mojej sie zdazyło, ale mikala tak pare dni ze tylko sciana ja interesowala miala wtedy kolo 2 lat
karolincia
próbowała jakoś koło roczku ale raczej po ścianach nie po meblach teraz rysuje już tylko po kartkach ma dwa latka
mammma
moja córa ma 3l i nie mam z nią takiego problemu. ma kredki, flamastry, farby, ostatnio nawet plastelinę. postępuję właśnie tak jak Ty, siadamy razem do stolika, a po zabawie wszystko sprzątamy do kuferka i wysoko na półkę. malujemy lub rysujemy niemal codziennie.
mysza
odkad mój syn zaczął tworzyc swoje dzieła tłumaczę mu ,że są od tego kartki, malowanki itp....na szczęście nie interesują go ściany... z małym wyjątkiem ...ma w swoim pokoju miarke wzrostu i jak przyuważył ,że ja tam zaznaczam datę pomiaru i jego wzrost, tak od tego czasu co jakis czas on też musi sobie tam cos pozaznaczac po swojemu...ale nigdy nie namazał nic obok ...przynajmniej narazie (grins)(grins)
aneta1262
moje rysuja po scianach (pout) ale tylko wtedy jak im sie wspomni i mam piekne grafiiti na scianach (krejzolka) mam nadzieje ze za niedlugo to im przejdzie(grins)
Renatka2019
Mój Kacperek uwielbia malować kredkami po ławie, ale na szczęście łatwo daje się to zmyć mokrymi chusteczkami.(grins)(grins)
Renatka2019
Mój Kacperek uwielbia malować kredkami po ławie, ale na szczęście łatwo daje się to zmyć mokrymi chusteczkami.(grins)(grins)
moput
Moje dzieciaki miały etap malowania po scianach, właśnie tak około 2 lat ale szybko minął, po kilku upomnieniach. A ściana się dała umyć bo arcydzieła były wykonane kredkami, pisaków im nie daję, chyba, że z małą robimy laurki.
rozowa82
tak mam piękne kólka i zygzaki (grins) ale doipero od niedawna tak zaczeła sobie amlować i tylko długopisem, wiec jak nie ma długopisu nie ma malowania(grins)
Nula139
Moja córcia ma 15 miesięcy i prawie codziennie mamy nowe dzieło na ścianie,dzisiaj np wymalowała długopisem kafelki w kuchni.
A,i uwielbia gryzmolić sobie po rączkach,nawet jak brakuje miejsca to rękawki podciąga i rysuje dalej.
Nie robię z tego problemu,wyrośnie.
Achcha
Kuba jak byl maly nie malował po ścianach za to odbiło mu w zeszłym roku czyli jak miał prawie 8 lat!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.