Menu

PIT prosze o pomoc

Dziś maż dzwonił do byłego pracodawcy . Przypominając że potrzebuje PIT o on powiedział ze może go kąsnąć w tyłek .Bo on juz nie ma działalności i nie ma zamiaru mu wysłać czegokolwiek . Czy ktoś miał taką sytuacje co zrobić ?? gdzie się zgłosić ???? ( Nie mamy pewności czy działalność została zamknięta maż nie pracuje tam od maj )

lola86
 353  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

pit

Odpowiedzi

Lwiczka
PIT ma obowiązek wystawić nawet jak nie ma już działalności. Powienien to zrobić więc wcześniej. Najl. postraszyć US- mają 5 lat na sprawdzenie a jesli by się przedłużało to zgłosić do PIP np.
ada410
Dokładnie, zgłoś ten fakt bezzwłocznie i do US i do PIP. Powodzenia(kciuki)
kleo42
jeżeli od maja nie pracuje to powinien 30 dni od ostatniego dnia pracy dostać więc proszę zadzwoń do us i powiedz jaka jest sytuacja bo mąż będzie miał kłopoty i wtedy nie ma tłumaczenia że pracodawca mi nie dał pitu PRAWO U NICH JEST PO ICH STRONIE
jagoda30
jak najszybciej niech idzie do skarbówki,najlepiej z umową i świadectwem pracy i powie jak jest.Jaestem pewna że oni już będą wiedzieli co zrobić:)
clyde22
Koleś mógł zakończyć działalność, ale obowiązki z tym związane jakieś ma, więc co do PITu to nie ma dyskusji...
MamaMaya
co za ciul sorry za wyrazenie niech lepiej uważa bo jak go US ścignie to sam bedzie swoj tyłek kąsał.... zgloś to koniecznie do US
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.