Menu

Płaca na zwolnieniu lekarskim.

Od września 2015 roku przebywam na zwolnieniu lekarskim i cyklicznie co trzy tygodnie odwiedzam miejsce pracy w celu utrzymania kontaktu z przłożonym. Po mimo moich starań zostałam pominięta i nie przyznano mi dodatku świątecznego należnego również pracownikom pozostającym pod opieką lekarską.
Pani w kadrach tłumaczyła się iż nie złożyłam w listopadzie koniecznej deklaracji o liczbie osób w gospodarstwie domowym i faktycznych dochodach dlatego nie dostałam pieniędzy. Taką deklarację składałam na początku 2015 roku i dotyczyla zarówno dodatku na wakacje jak i na święta. Niestety jak to ujęła "Pani mądra": nikt życzliwy nie poinformował mnie o konieczności zgłoszenia się by podpisać taką deklarację po raz wtóry. Na pocieszenie "Pani mądra" wręczyła mi paczkę świąteczną która na mnie czekała do stycznia i złożyła życzenia świąteczne. Wyszłam poirytowana.
Moje pytanie: kto zawinił? Gdzie zgłosić zażalenie?

beatka1012
 324  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Praca i Finanse praca finanse

Odpowiedzi

clyde22
Nie wiem, co to za "dodatek świąteczny"?
Coś z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?...
Tym funduszem rozporządza szef zakładu... A kto winien, że nie przyznano Ci? Nie wiem, czy to jest obligatoryjne? Nie wiem, jakie są u Was w firmie zwyczaje w tej kwestii? Czy każdy sam pamięta, że ma jakiś papier napisać i złożyć w zakładzie?... Ile Was pracuje w zakładzie... Nas jest w okolicach 30 osób, osoba odpowiedzialna za "papierologię" w tej kwestii roznosi oświadczenia ("deklaracje") do wypełnienia każdemu pracownikowi. Wypełniamy, oddajemy i po sprawie. Jest to dzielone wedle dochodu na różne progi i coś tam jest przyznawane z ZFŚS. Ale nie wiem, jak jest zwyczajowo u Ciebie w zakładzie. U mnie jest j.w.
syla
Do nikogo
szef mógł podjąć taką decyzje u mnie nikt kto jest na zwolnieniu nie dostaje świadczeń socjalnych
zadne premie pieniądze na świeta
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.