Menu

Płacić czy nie?

Witam.Mam pytanie.Wynajmujemy mieszkanie dwupokojowe,i według umowy którą mamy z właścicielką-płacimy jej 1000 złotych miesięcznie i do tego gaz i prąd.Za wodę i ogrzewanie ona płaci.Wczoraj przyszła do nas i poinformowała,że jest niedopłata za wodę i,że to my mamy zapłacić.Stąd moje pytanie co mamy zrobić?płacić czy nie?skoro według umowy to ona płaci za wodę.pomóżcie.

jola8443
 300  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli mieszkanie

Odpowiedzi

amalka
Ona płaci stawkę ryczałtową, nie nadlane kubiki. Jeśli w umowie podana jest kwota/ ilość kubików- zapłacić powinnaś.

Postaw się w sytuacji odwrotnej- płacisz ryczałt za... powiedzmy dwie osoby. Wynajmujesz mieszkanie czterem takim, co to o oszczędności pojęcia nie mają. Płaciłabyś a niefrasobliwość lokatorów?

Żeby nie było- nie chodzi mi o to, że nie oszczędzasz wody. Podałam jedynie przykład (kwiatek)

Ps. Dokumenty Ci jakieś pokazała? Jak duża jest niedopłata? Ile osób jest zameldowanych na mieszkaniu- na ile osób naliczony jest ryczałt i czy w ogóle jest, a ile osób mieszka faktycznie?
amalka
O! @Geodzia trafiła w 10tkę (kciuki)
jola8443
do amalka.ona nie ma nas tutaj zameldowanych.a mieszkamy dwie dorosłe osoby i dwójka dzieci(4 i 2 lata).jak ona tu mieszkała to były 3 dorosłe osoby ona jej mąż i jej matka.ta niedopłata nie jest jakaś tam duża(125złotych),ale w naszej sytuacji finansowej to trochę dużo.My nie jesteśmy osobami które leją wodę bo tak,wiadomo myć się trzeba prać i zmywać naczynia również.Dokument mi pokazała ale przelotem bo jak to ona czasu nie miała żeby porozmawiać pewnie dopiero w weekend się pojawi to zobaczę to dokładnie.
amalka
Właśnie o to pytałam (grins) Ryczałt jest na 3 osoby. Mieszkają cztery, w tym dzieciaczki co to je opierać trzeba intensywnie. Logiczne, iż zużycie wody się zwiększyło.

Pogadaj z kobitą i poproś o rozbicie kwoty na 2- 3 raty. Jeśli ma w sobie choć odrobinę empatii, powinna się zgodzić.

Nawiasem mówiąc 125 zł to duża kwota w obecnych czasach, doskonale Cię więc rozumiem (kwiatek)
jola8443
dzięki amalka(prezent)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.