Menu

Płacicie dzieciom?

Była u nas niedawno znajoma, która opowiadała, że placi swojemu synkowi za różne rzeczy – wynoszenie śmieci, odkurzanie, mycie, zrobienie zakupów. Byłam szczerze powiedziawszy w szoku. U nas takie rzeczy należą do obowiązków. Dzieciaki mają dyżury kto kiedy wyrzuca smieci (my oczywiście też z mężem jesteśmy na grafikach uwzględniani). Czy to dobra metoda takie płacenie dzieciom?

motylek
 613  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

Sikorka78
Moim zdaniem to najgorsza metoda o jakiej słyszałam!! ja od początku uczę dzieci jakie mają obowiązki – sprzątanie pokoju itd. Nie widzę powodu, żeby za to płacić – mi za gotowanie obiadu, pranie, prasowanie itd. też nikt nie płaci. Wyobraź sobie potem takie dziecko w dorosłym zyciu – materialista jak nic – nic nie zrobi z własnej woli nie mówiąc o tym że słowa „bezinteresownie” to w słowniku na pewno nie będzie miało.
kosia
Zgadzam się – płacenie za rzeczy oczywiste to coś dziwnego jak dla mnie. Dzieci są członkami rodziny i tak samo jak i nam powinno im zależeć na utrzymaniu porządku domowego. Ja dziewczynom nawet nie musiałam przypominac o sprzątaniu – przychodziła sobota – były porządki i już. Taki niepisany harmonogram. Jak przychodzą ze szkoły to się dzielą między sobą która myje naczynia, która obiera ziemniaki, ja przychodzę do domu i od razy moge się wziąć za gotowanie obiadu. Ale płacenie...
lusilla
Nie płacimy-obowiązki domowe są czymś, co usprawnia funkcjonowanie wrodzinie – to nie praca zarobkowa! Rodzice nawet nie wiedzą jaką krzywdę robią dziecku!
Sikorka78
Nie wyobrażam sobie płacenia dziecku za wykonanie obowiązków domowych.Obowiązki ma każdy domownik, stosownie do wieku i umiejętności oczywiście i niktnikomu za ich wykonanie nie płaci.
kasia13_archiwum
Tez slyszalam o czyms takim.
Uwazam, ze to jest normalne, ze dzieci maja swoje obowiazki i nie powinno im sie za to placic.
Jezeli dziecko zrobiloby cos naprawde ekstra (dodatkowo), co by duzo czasu mu zajelo, no to nie widze nic zlego w tym, aby mu to wynagrodzic.
Ale ogolnie za wykonanie obowiazkow domowych nie widze powodu, aby placic.
kasia13_archiwum
@mamusia18... ???
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.