Menu

Placz trzylatki

Moje corka placzem lubi wymuszac rozne rzeczy.Jak sobie z tym radzic?Mojej rodzinie w dodatku sie to nie podoba i maja do mnie pretensje.:(

Eli1980
 694  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie placz

Odpowiedzi

Magda79
Jak raz wymusiła płaczem coś co chciała a ty jej to dla świętego spokoju dałaś. To jest to dla niej znak że jak tylko zapłacze postawi na swoim. Miałam to sam o za swoimi pociechami, ale jak zobaczyli że to nie skutkuje dali spokój. Po prostu nie możesz zwracać na to uwagi, przecież nic złego jej się nie dzieje. A rodzinie trudno może się to nie podobać, to jest przecież Twoje dziecko a nie ich i Ty je wychowujesz. Pamiętaj musisz być konsekwentna i nie dawać za wygraną. (zlosc)(zlosc)(grins)(grins)
neliteli
moją córkę troszkę rozpieścili moi rodzice,co potem ja musiałam naprawiać...poprostu ignorowałam jej zachowanie ale żal mi jej było jak słyszałam te lamenty i dziki ryk:( trzeba być twardym no i dziadkom też się oberwało...
mammma
A moja nie płacze tylko się wścieka. Ja walczę z wybuchami złości. Podobnie jak Wy, staram się ją ignorować i dopiero kiedy się uspokoi, to jej wtedy tłumaczę, że nie wolno... I póki co tak w kółko...Ale nie ma jeszcze 3 lat, dopiero 2,5 za miesiąc.
mammma
oj racja neliteli, dziadkowie to potrafią zaszkodzić. Nie mogą zrozumieć, że owszem można rozpieszczać ale kiedy dziecko jest karne i posłuszne, a nie jak w miom przypadku rozwrzeszczanego dwulatka.
annat
taki placz trzeba poprostu zignorowac moja corka tez tak robi ale ja ja po prostu ignoruje szkoada mi jej no ale coz sa jakies granice i dziecko musi to zrozumiec mysle ze to jest najlepsze rozwiazanie w tej sytuacji pozdrawiam wszystkie mamy..
eilinel
Mam to samo z moim dwulatkiem, też dzięki dziadkom. Ustępowali mu we wszystkim a ja teraz zbieram owoce. Jest mi bardzo ciężko, w domu jest ok, najgorzej jak wyjdziemy na spacer, ucieka, nie słucha a jak ma iść za rękę to się wydziera straszliwie, ale się nie daję. Tylko denerwują mnie "dobre rady" przechdniów, a starsze Panie potrafią być okrutne.
anulaw
eilinel mam to samo i też nie potrafię znieść tych wszystko lepiej wiedzących ludzi do okoła
ODYNIECKA
konsekwentnie nie ulegac a skoro innym podoba się takie zachowanie dziecka to konsekwentnie im to wybijac z głowy
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.