Menu

Płacze jak przypinam w foteliku

macius ostatnio strasznie płacze jak przypinam go w foteliku – każdy wyjazd to teraz prawdziwa udręka. Dlaczego tak się zachowuje?

monjuk
 252  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

nata
Chyba nie ma malucha który lubi być „w niewoli". Wiadomo, że wolałby gonić po całym samochodzie. Odczekaj az się uspokoi i zapinaj dalej. Nie ma wyjscia. Może weź do auta jakąś muzyczkę którą lubi, może to odwróci jego uwagę od zapinania
Alb22
Musisz być stanowcza – powtarzaj ciągle jak niebezpiecznie jest jechac bez pasów. Pokaż mu że mamusia też zapina zawsze pasy. Takie powtarzanie w kółko też odniesie sukces.
czarna
Ciegłe powtarzanie, że tak trzeba itd. to raz, a dwa nie ulegaj nigdy ale to przenigdy i nie pozwalaj nawet na przejaźdżkę 3 minutową bez fotelika albo bez pasów – nawet nie podczas wjeżdżania do garażu – bo mały będzie to potem wykorzystaywał - „a wtedy mi pozwoiłaś"
kwiatuszek85
A u nas pomogła zabawkowa kierownica! Tata siadał na miejscu kierowcy, Kasia w swoim, tata zapinał pasy, ja zapinałam Kasi pasy, potem tata odpalał auta a Kasia chwytała swoja kierownicę i jechaliśmy w drogę! Tak też córka opanowała gdzie jest lewno gdzie prawo! :)
monjuk
pomysł z kierownicą mi się bardzo podoba – kto wie może spróbujemy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.