Menu

plama

Mamunie na białym ubranku synka została żółta plama po soczku......wiecie może czym to można usunąć???????????

basia198711
 840  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

ubranie

Odpowiedzi

emiliab
Plamy po soczku zawsze moczę w wodzie z Vaniszem do odpowiedniego koloru lub białego, a później normalnie piorę.
Achcha
Plamy z owoców, warzyw najpierw powinno się spłukać ZIMNĄ wodą a dopiero potem prać.
myszka838383
1. PLAMY Z SOKU NA TKANINACH KOLOROWYCH (BAWEŁNA, LEN)Aby wyczyścić plamy z soku na tkaninach kolorowych, np. z lnu lub z bawełny, zanurzamy tkaninę w zsiadłym mleku na 3-4 godziny. Następnie pierzemy ręcznie w wodzie z mydłem i płuczemy.Jeśli natomiast nie mamy zsiadłego mleka, możemy zwilżyć plamy z soku sokiem z cytryny. Po wyczyszczeniu natychmiast płuczemy.
2. PLAMY Z SOKU NA - BIAŁA BAWEŁNANa plamy z soku wlewamy trochę 3%-owej wody utlenionej i wkraplamy około 5 kropel amoniaku. Następnie płuczemy w czystej wodzie. Po takim zabiegu plamy z soku powinny zniknąć bez śladu.
3. PLAMY Z SOKU - WEŁNA I JEDWABAby wyczyścić plamy z soku z tkanin z wełny lub jedwabiu, pod plamę podkładamy czystą szmatkę, a splamione miejsce czyścimy (nie pocierając) tamponem nawilżonym octem.Po wyczyszczeniu płuczemy.4. PLAMY Z SOKU - TKANINY SZTUCZNEW przypadku pojawienia się plamy z soku na tkaninach sztucznych, czyścimy podobnie jak wyżej, z tą różnicą, że zamiast octu stosujemy sok z cytryny. Po wyczyszczeniu płuczemy. Plamy z soku powinny dać się całkowicie wywabić.
jolka29
Spróbuj Vanisha
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.