Menu

plamy na buzi

kochane mój 2 letni synek ma czerwone plamki na buzi szczególnie na policzkach i na brodzie.czy może to od jakiegoś jedzenia?bo raz je ma a czasem znikają.czy moge mu podać wapno?

gocha2522
 795  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

Mysiaa
możesz podać wapno,ale dlaczego je ma.....hmmm....może jakieś uczulenie na coś co zjadł
Mandarinios
może byc to uczulenie na jedzenie, ale też podrażnienie po niedokładnym wytarciu jedzenia :) może też to być spowodowane tym, że np się slini, a wychodzi na wiatr... albo po kąpieli ma niespłukaną pianę.....może być to też podrażnienie na jakiś kosmetyk - nawet na Twój puder czy krem, jak go często przytulasz czy całujesz :)
gocha2522
też mi sie tak wydaje no ale wcześniej ich nie miał?a może to że wszystko bierze do buzi?to chyba jakieś uczulenie!
Mysiaa
wiesz uczulenie na jakiś produkt może wyjść dopiero po jakimś czasie
Danusia79
Mój synek miał to samo, lekarze stwierdzili, że może to mieć podłoże alergiczne, ale niekoniecznie, podawałam wapno, ale plamki pojawiały się dalej, dopiero przypadkowo zastrzyki biofuroxym które dostawał przy przeziębieniu zadziałały. Doszłyśmy do wniosku z moją pediatrą, że to jakiś wirus, bo nie on jeden miał tę wysypkę, coś w powietrzu, jak to się mówi, a antybiotyk po prostu zadziałał na to co działo się przy okazji, no i chyba nic na to nie można poradzić, tylko czekać aż minie, jeśli to oczywiście taka sama wysypka jak miał mój synek :) Pozdrawiam(kwiatek)
Mandarinios
Ja zauważyłam u Kubusia, że jak wiele rzeczy bierze do buzi to też ma podrażnioną buźkę.... brudne łapki, ślina i gotowe podrażnienie... ale wiadomo, że lepiej sprawdzić co to jest...
emiliab
Wapno napewno nie zaszkodzi. Mój synek takie plamki miał od śliny i nie dokładnie wytartej buzi po jedzonku. Teraz zawsze jak zje owoce to Mu myję buziaczka a nie tylko wycieram chusteczką, bo po owocach tak miał.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.