Menu

Plamy po ospie

(kwiatek)Witam kochane (kwiatek)(kwiatek)
Moje dzieciaki właśnie przeszły ospę....strupki poodpadały ponad tydzie temu ale zostały im jeszcze takie plamy w miejscach strupków. Czy wasze dzieci też tak miały?? Czy te plamy schodzą?? Długo to trwa?? Bardzo proszę o odpowiedzi bo córa ma całe plecy w tych plamach i nie widzę postępu w ich schodzeniu(pout) .
Pozdrawiam(prezent)(prezent)

Aneta50209
 3306  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie plamy na skórze ospa

Odpowiedzi

rozowa82
moja ma takie małe dziurki ale widze po woli zanikaja, takze moze to potrwac,moja miałą ospe w grudniu a jeszcze ma slady
margolcia85
dziurki sa jak się podrapie, wiem bo sama mam kilka takich pamiątek po ospie z dzieciństwa, Mikołaj własnie też miał ospę ale on nei ma żadnyhc plam, Gabrysia posypała się wczoraj i narazie ma tylko chrosteczki a co będize dalej poczekamy.
babooshka
mojej młodej niestety zostały 2 takie okrągłe malutkie blizny między noskiem a czółkiem (a obsypana była podczas ospy fatalnie, nawet w buźce miała)...
bebe
Moja mała (miała prawie 6 lat) przeszla ospę w listopadzie 2011 - horror - zostało jej kilka ładnych "dziurek" w dość widocznych miejscach: nad noskiem, nad brwia i pod okiem (nie wspomnę o reszcie ciała).
Krosty te były paskudne, duże - dziury zostały mimo tego, że ich nie drapała... Chociaż gdy kupowałam maść na blizny farmaceuta sprzeczał się ze mną, że MUSIAŁA drapać. Najprawdipodobniej było tak dlatego, że zaraz po anginie złapała ospę i organizm był osłabiony... I nie wierzcie w to, że "dziury" zostaja tylko po drapanych krostach. mam nadzieję, że z czasem zmaleją, bo chyba nie znikną :(
amalka
Tu nie chodzi o blizny (te raczej nie "zejdą") a o plamki. @Aneto zmartwię Cię- mogą utrzymać się dl kilku miesięcy. Krzysio przeszedł ospę w grudniu a nadal wygląda jak biedroneczka (najbardziej "oplamkowany" jest na brzuszku i pleckach właśnie)
Co zaś się tyczy głębokich blizn- jest szansa na ich "spłycenie", zblaknięcie ale raczej nie "zejdą". Te płytsze mogą zniknąć- jak było u mnie i u Krzysia.
Aneta50209
(kwiatek) amalka(kwiatek) chodziło mi dokładnie o plamki a nie o blizny....blizny to potrafię rozpoznać(smiech)(smiech) nawiasem mówiąc syn ma 1 na nosie 1 między oczami i 1 na czole(pout) . Dzięki dziewczyny za odpowiedzi(kwiatek)(kwiatek)
A no i mój 4 tygodniowy synuś się nie zaraził na szczęście(grins)(grins) mam nadzieje że nie zapeszyłam
babooshka
aaa, to nie doczytałam, więc plamki utrzymywały się b. długo bo co najmniej z pół roku...
Kordelia
Moi chłopcy mieli ospę w grudniu i do tej pory mają te plamki (pout)
emiliab
U moich dzieci nie ma już śladu po ospie, a chorowały w październiku i listopadzie. Natomiast siostrzeniec męża chorował we wrześniu i do tej pory ma jeszcze plamy.
kinia373
Moja córka była cała bardzo wysypana i plamki długo sie utrzymywały, w końcu jednak wszystko zniknęło, ale na to potrzeba czasu. Pozdrawiam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.