Menu

Plan porodu

Czy wypełniałyście tzw plan porodu? Czy ktoś Wam w ogóle powiedział o takiej możliwości? Jeśli tak to czy faktycznie personel szpitala potem trzymał się tego co było w nim napisane czy jest to waszym zdaniem tylko dokument pro forma? Ciekawi jesteśmy jakie macie opinie na temat planu porodu.

Ania
 1186  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie plan porodu

Odpowiedzi

piasekpustyni
Nie było żadnego planu, ordynator darł na mnie mordę i w wielkim stresie w 10 minut położna przygotowywała mnie do CC. Porodowi towarzyszył wielki stres i byłam traktowana strasznie źle, wyzywana itp... zero szacunku i uszanowania godności ludzkiej...
Ada3610
u mnie nie było żadnego planu, ale bardzo dobrą miałam opiekę. Chwalę sobie bardzo. Miałam CC
daryjka87poznan
Nie miałam planu i wydaje mi sie ze nie da sie tego zaplanowac.
daryjka87poznan
Nie miałam planu i wydaje mi sie ze nie da sie tego zaplanowac.
karolincia
Porodu nie da sie zaplanować moje były całkowicie nieprzewidywalne
Madzika
Miałam plan porodu, wypełniałam jak przyjmowali mnie do szpitala na tydzień przed porodem. Mogłam zaznaczyć i zdecydować czy chce lewatywę , znieczulenie, podanie oksytocyny, czy życzę sobie osobę towarzysząca , czy chce się ruszać podczas pierwszej fazy i tego typu wymienione podpunkty były w których zaznaczałam. gdy po 23 h rodzenia zabierali mnie na CC to dali mi ten plan przekreślony do podpisania razem ze zgoda na CC. ( w Matce Polce maja wydrukowane i zazwyczaj lekarz wypełnia nie pytając , trzeba się zainteresować jak ja )
Madzika
a poza tym to nie jest plan minuta po minucie tylko takie wytyczne czego się oczekuje jak znieczulenie czy lewatywa i czy chce się karmić piersią i mieć dziecko ze sobą po porodzie. szkoda że jest to tak mało znane , kobieta była by spokojniejsza że lekarz nie będzie się pytał jak już rodzi o te wszystkie sprawy.
czekoladka22
Byłam w matce polce super szpital .
Ale niestety nie tam rodziłam i chyba to dopiero wprowadzają bo nie słyszałam o niczym takim . Ja osobiście chciałabym takie coś wypełnić:]
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.