Menu

Planowanie płci dziecka

Czy jesteście zdania, że znając dobrze swój cykl i kierując się statystykami i badaniami można zaplanować płeć dziecka? Czy można decydować o płci wybierając odpowiedni moment na zapłodnienie? Czy któraś z Was w ten właśnie sposób planowała przyjście na świat swojego potomstwa określonej płci i czy się udało? Ciekawi jesteśmy jak to wygląda w praktyce.

Ania
 1552  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka płeć dziecka

Odpowiedzi

sara7777
mówi się, że w samą owulację chłopczyk a przed dziewczynka większe szanse. u mnie sie to sprawdziło aczkolwiek uważam, że nie można zaplanowac w ten sposób płci dziecka.w moim przypadku tak się po prostu trafiło.
pscolka1987
dla mnie to jest obojętna płeć ,,,ważne żeby było zdrowe a tego nie da sie zaplanować
natuuusia19
jakos nie chce mi sie wiarzyc w takie sposoby... tak samo jak niby sa pozycje zapodnienia... zgadzam sie w 1000% z pscolka1987 wazne zeby dziecko bylo zdrowe:) a czy to bedzie dziewczynka czyy chlopiec jest juz obojetne:)
daryjka87poznan
Jakos nie chce mi sie w to wierzyc chodz jak kiedys sprawdzałam to rzeczywiscie w dniu kiedy zaszlam w ciaze miała byc dziewczynka.
emiliab
Podobno naukowo stwierdzono tylko tyle, że płeć dziecka zależy od ojca. W to że można zaplanować płeć dziecka owulacją czy pozycją współżycia to nie wierzę.
chelsea
Ja używałam mikroskopu owulacyjnego i kochałam się tylko na początku dni płodnych :) Kiedy mi wyszła paprotka. I udało mi się zaplanować dziewczynkę, ale równie dobrze mógł to być fuks
piasekpustyni
oczywiście że najważniejsze jest zdrowie dziecka, ale można zaplanować płeć dziecka i sprawdza się to w 70%. kiedy współżyjemy kilka dni przed owulacją-większe prawdopodobieństwo że będzie dziewczynka, bo plemniki żeńskie są bardziej żywotne od męskich i powolniejsze, więc zanim sobie dotrą do uwolnionego jajeczka to męskie już obumrą. Jeśli natomiast współżyjemy w dniu owulacji - większe prawdopodobieństwo ze będzie chłopiec, ponieważ plemniki męskie są szybsze:) nie jest to jakiś zabobon czy głupota tylko czysta fizjologia potwierdzona nauką. miałam o tym na studiach. u nas się sprawdziło:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.