Menu

Pleśniawki w buzi

Pati ma od tygodnia paskudne pleśniawki w buźce. Lekarka zapisała nystatynę, Aphtin i gencjane ale jakoś nie widać poprawy. Po jakim czasie powinno być lepiej?

johanna
 1421  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie aphtin gencjana nystatyna plesniawki

Odpowiedzi

artanis
Jeśli po tygodniu nadal nie będzie poprawy - pójdź znów do lekarza. Może to nie pleśniawka tylko jakieś inne bakterie? A może to poprostu mleko? Czasem nawet lekarze mylą zsiadnięte mleczko na języku z pleśniawką. Ja bym odczekała tydzień.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
madzialena
Moja położna powiedziała mi że najlepszy na pleśniawki jest mocz dziecka, położyć dziecko na pieluszke (oczywiście nie pampers) i jak zrobi siusiu to posmarować tą pieluszką buzie, pomaga!!!
johanna
Moczem??!!
madzialena
tak, ale jego wlasny
dudka
Też o tym słyszałam, ale jakoś nie umiałabym. Po prostu mnie to obrzydza więc odpuściłam. A inna lekarka mi mówiła, że pleśniawki to wirus atakujący od wewnątrz i że czasami dlatego Aphtin nie pomaga. Jest też jakiś syrop na to ale nie pamiętam nazwy. W nas poskutkowało pędzlowanie flumykonem.
madzialena
obrzydzenie czy nie ale mojej siostrzenicy to pomagało, bo żadne inne leki i maści zawiodły
KlaudynaK
Mój Staś dostał nystatynę i po 4 dniach nic nie było. Lekarz mówiła mi jeszcze o gencjanie. Z tym tylko, że nystatynę podaje się wyłącznie po jedzeniu, znaczy godzinę po smarowaniu dziecko nie powinno jeść ani pić. Dopiero po upływie godziny... Czy tak zrobiłaś? I nie wszystko na raz... Nie przesadzaj, jak ma coś zniknąć jak dostaje kilka leków. Albo jedno albo drugie... Aphin podobno też jest bardzo dobry. Jak nie pomaga to idź jeszcze raz do lekarza.
wiki1010101
trzeba wziąć trochę cytryny i spirytusu i wysmarować buzię. Albo siuśkami:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.