Menu

Plombowanie zębów mlecznych

Maciuś na małą dziurkę w jednym ząbku i wydaje mi się, że trzeba ząbka wyleczyć i zaplombować. Koleżanka powiedziała mi jednak, że mlecznych ząbków się nie plombuje - zgłupiałam całkiem. Że podobno się te plomby nie trzymają i że nie ma to sensu. Ale moim zdaniem nie można tego tak zostawić - przecież próchnica przeniesie się chyba na inne ząbki. Jak to było u was? Leczycie ząbki mleczne waszym dzieciom?!

82myszka
 4161  8

Odpowiedzi

AGAO30
Koleżanka nie ma racji. I mleczne ząbki się leczy. Mój 22 miesięczny Krzysio zaliczył już stomatologa - zabki ma w idealnym stanie polakierowane.
Ja bym na Twoim miejscu nie słuchała rad kolezanki tylko poszła do stomatologa dzieciecego. Z małej dziurki zrobi się dzursko po co dziecko ma potem cierpieć.
82myszka
@AGA030 - ale widzisz ty mówisz o lakierowaniu a ja o plombowaniu.
AGAO30
Mam w rodzinie siostrzeńca, który ma 3 lata. Zrobiła sie mu tez dziurka w ząbku. Poszedł z mama do stomatologa i zaplombowała mu ząbek. Teraz Macius dumnie chodzi po osiedlu i pokazuje jaką ma ładną zieloną blombke w buzi.
asli
Blomby w ząbkach mlecznych są mniej trwałe i lubią wypadać, ale trzeba z nimi coś zrobić - na pewno nie można zostawić o tak sobie - może to mieć fatalne skutki, również na ząbkach stałych się to lubi odbijać. Nie ma co bagatelizować sprawy.
kasia13_archiwum
Moje dziewczyny na szczescie nie mialy jeszcze tego problemu. Fatima zaczyna dostawac powoli zeby stale, na razie... odpukac... wszystkie zdrowe.
Ale z tego co wiem, cos z dziurawymi zabkami trzeba zrobic. Zostawic tak nie mozna. Najlepiej idz z malym do dentysty. Ten bedzie juz wiedzial, co zrobic.
Agula
Zgadzam się z dziewczynami. Mleczne ząbki należy leczyć, nie tylko aby próchnica nie przeniosła się na inne, ale najważniejsze, żeby mleczaki były jak najdłużej, i tak gdy w wieku ok 7/8(chyba :)) lat zaczną rosnąc drugie to one je wypchną. Gdy mleczak wypadnie dużo wcześniej niż urośnie ten drugi w między czasem w dziąśle robi się okostna, to coś takiego jak szkliwo, uniemożliwia ona wyrośnięcie drugiego ząbka. Wtedy należy chirurgicznie ją usunąć.
kasia13_archiwum
@Agula... zabki stale zaczynaje juz u 6 latkow wyrastac...
skowronekopole
Nie wiem jaką decyzję podjęłaś, bo już sporo czasu minęło od Twojego pytania, ale ja jestem za dentystą! Wydałam już kupę kasy na dentystę mojej Córci, ale uważam, że warto. Moja córeczka miała czarną plamke na ząbku i dentystka stwierdziła, że to tylko plamka i tak ma zostać, a teraz z tej plamki zrobiła się okropna dziura i tylko więcej bólu dla Córeczki! Chodzimy do dentysty i ma wyleczone ząbki mleczne, a ma dopiero 4,5 roku. Jednak nasz dentysta daje tylko białe plombki, dlatego, że uwaza, że te kolorowe, może przyciągają dzieci, lecz są mniej trwałe i lubią wypadac. Z pozdrowieniami skowronekopole
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.