Menu

Płonica

Wczoraj wieczór zadałam pytanie odnośnie zdrowia mojej córki. Miała niezbyt wysoką gorączkę i czerwoną skórę na pleckach i brzuszku...
Dziś rano zaczerwienienie prawie zupełnie zeszło tylko jest niewielka gorączka i mokry, niezbyt częsty kaszel i katar. Z racji tego, że synek, starsza corka i ja mamy podobne objawy zadzwoniłam do przychodni zamawiając wizytę domową. Naszego pediatry nie ma bo jest na urlopie, więc przyjechała internistka-geriatra. Stwierdziła, że osłuchowo nie jest źle, mimo to wszystkim przepisała antybiotyk, a małą skierowała do szpitala z podejrzeniem PŁONICY.
I tu moje pytanie czy spotkałyście się z tą zakaźną chorobą u pół rocznego dziecka, bo w necie szukałam i znalazłam, że na to przeważnie chorują dzieci w wieku 3 - 10 lat.

cela
 976  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie dziecko choroba

Odpowiedzi

cela
Tak to wiem. Tylko wiek dziecka mi się nie zgadza...Skóra ma wyglądać tak jakby była pokuta szczoteczką; szorstka, czerwona... A u Michalinki jest gładziutka. Zaczerwienienia są w miejscach najbardziej narażonych na pocenie, więc i w pachwinkach, a u niej nie...
babooshka
Kiedyś częściej się słyszało o szkarlatynie...
Widocznie jeszcze się tak nie nasiliła, albo po prostu w taki sposób objawiła się u Twojego dziecka a jest biały nalot na języku?Życzę zdróweczka córeczce(prezent)
Achcha
Zajrzyj do buzi. Przy szkarlatynie dzieci maja przez 2-3 dni obłożony język a migdały z nalotem i białymi czopkami a później tzw. malinowy język - żywoczerwony i ze sterczącymi brodawkami. W mojej wiekowej księdze pisze, że chorują dzieci najczęściej od 2do 5 lat a skóra nie musi być szorstka tylko wyglądać jak po uderzeniu szczotką czyli drobne kropeczki jedna obok drugiej i w miejscach najlepiej nagrzanych - mój syn miał brzuch i plecy. po ustapieniu wysypki skóra na twarzy i tułowiu może się łuszczyć a po ok. 3 tygodniach może się łuszczyć skóra na dłoniach i stopach.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.