Menu

Pneumokoki, rotawirusy i spółka - szczepionki dodatkowe

Czy szczepiłyście dzieci na szczepionki dodatkowe takie jak pneumokoki czy rotawirusy? Czy waszym zdaniem warto? Jakie szczepionki otrzymały wasze dzieci i w jakim wieku. Podzielcie się swoją opinią na ten temat.

Ania
 2365  23

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie rotawirusy pneumokoki szczepienia

Odpowiedzi

margolcia85
Starszego syna szczepiłąm tylko na to co jest obowiązkowe, nie wykupowałam "zintegrowanych" ani tych dodatkowych o ktróre pytasz. uważałam to za zbędne, znajoma szczepiła oboje dzieci i tak załapały rotairusy i tak co prawda delikatniej je przechopdziły jak mój syn, ale uwazam że jesli dzieciątko ma coś załapać to załapie a szkoda mi kasy na narażanie dziecka przez wszczepianie mu wirusa tylko po to by się na niego uotporniło - w końcu szczepiąc wszepia sie wirusa co moze po kilku dniach owocować chorobą a po co robić krzywdę na siłę. To jest moje zdanie ale napewno będę zlinczownaa :)
jagoda30
Ja też szczepiłam małego tylko obowiązkowymi szczepionkami i nie kupowałam zintegrowanych, bo to dla mnie nabijanie kasy koncernom.Na pewno nie omijam tych obowiązkoych, przez autyzm czy inne bzdury.Jak kiedyś liczyłam koszt dodatkowych szczepień to jakieś 2000zł, a jak ma się pochorować to zachoruje, tak samo jak z grypą.Na marginesie tylko kilka szczepów pneumokoków i rotawirusów powoduje chorobę reszta jest nieszkodliwa
niedziela
Ja szczepiłam córke Pentaxinem i jak miała półtorej roku to dostała pierwszą dawkę pneumokoków. Od rotawirusów nie szczepiłam bo wydaje mi się to przesadą. Obym nie żałowała..
daryjka87poznan
Szczepie tylko to co jest obowiazkowe.
Zana
żadne dodatkowe
mycha2706
Tylko obowiązkowe,ale kupowałam te 3 w 1,zeby nie meczyć dzieci...3razy po 120 zł to chyba nie tak dużo,zwłaszcza,ze w odstępach czasowych to było.No i szczepiłam tak wszystkie swoje dzieci.
Panterka
Jak u @mychy...(kwiatek)
Matina
Nie szczepiłam na dodatkowe.
renata29
tylko obowiązkowe
natuuusia19
dodatkowo szczepilam tylko na rotawirusa. szczepionka doustna o bananowym smaku podawana 3 razy chyba do 6 lub 7 miesiaca zycia. koszt ponad 150 zl
Anek
szczepiłam tylko te co sa obowiązkowe
xkasiulax
tylko obowiązkowe matko!pytanie standardowe zadawane raz w tygodniu!!!
xkasiulax
szczepimy skojarzonymi
Ada3610
my szczepimy na wszystkie dodatkowe oprócz grypy
MaLaCzarna
tylko obowiązkowe
sque
tylko obowiązkowe, ale dzisiaj idę jeszcze córkę i siebie zaszczepić przeciw grypie.
jaijulka
żadnych dodatkowych
karolcia514
szczepiłam tylko te co są obowiązkowe
minio
ja szczepilam tylko obowiazkowe,ale w niemczech pneumokoki sa obowiazkowe,podobnie jak swinka i rozyczka:)
pimkie
Szczepiłam na to i na to.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.