Menu

Pneumokoki - szczepienie

Moje pytanie dotyczy szczepionki na Pneumokoki. Co o niej sądzicie, kiedy szczepić i czy szczepić?

antenkarad
 957  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie szczepienia dodatkowe

Odpowiedzi

edyta1161
mnie tez lekarze odradzali tego typu szzepienia do moment az dziecko pojdzie do przedszkola
elcia
ja szczepiłam. Na pneumokoki na meningokoki i na ospę. Nie zaszczepiłam na rotawirusa i mam efekt mój maly rozchorował sie na to aż dwa razy. Moja rada szczepić jeśl iw ten sposób mozna pomóc dziecku w walce z choróbskami. Jedyna wada to kasa szczepionki te są drogie i w zależnosci kidy je podasz (z wyjatkiem rotawirusów i ospy) tyle razy musisz dziecko kłóć. Ja na pneumokoki zaszczepiłam macka 3 razy bo pierwszą dawke dostał kiedy był malutki. Jeśli zaszczepiłabym go w drugim roku zycia była by to tylko jedna dawka tyle że nie chciałam tak długo czekać.
Co do rekacji poszczepiennych no cóz owszem moze pojawiac sie gorączka brak apetytu czy opuchnięta roczka ale co to jest przy ochronie jaką daja.
superlaska1986/ widzsz kontak z dzećmi to twoja mała napewno ma - czyzby nie chodziła na żadne place zabaw, nie zabierasz ja do sklepu nie kontaktujecie sie z innym członkami rodzinny?
Jak dla mnie troche cienki ten argument na nie szczepienie.
antenkarad
moja skończyła 12 miesięcy i zastanawiam się czy zaszczepić ja teraz czy dopiero po 2 roku życia
elcia
mnie nie pytaj. Bo to tak jak bys pytała czy dzidzia zachoruje teraz czy potem? czy pomoze jej ta szczepionka w walce z choroba jeśli zachorowałaby teraz? a czy jeśli teraz nei zachoruje to czy ma sens szczepienie jej? Nikt tak naprawde nie zna odp. na te pytania. A zarazic mozan sie wszędzie. Mój mały nie chodzi do przedszkola nie ma za duzego kontaktu z dziećmi jedynie co chodzimy na place zabaw, nie wchodze z nim do żadnych sklepów i co rozchorował sie na rotawirusa i wiesz co pluje sobie w brode że go nie zaszczpiłam. moze to szczepienie by nie pomogło ale jesli bym go zaszczpeiła to chociaz miałabym czyste sumienie ze to zrobuiłam a tak to dwa razy patrzyłam jak moje dziecko sie omałao nie odwodniło.
Kamkamka
Tu w Holandii szczepienie na pneumokoki jest w standardzie i refundowane. Mój mały ma 3,5 miesiąca i już dwie dawki za sobą. Dziecko może się nie tylko zarazić w przedszkolu ale w każdym innym miejscu gdzie przebywa większa ilość ludzi np. w sklepie
JUSTYLKA
..nie szczepiłam dziewczynek i Mateo nie zaszczepię
karolinkar
ja zaszczepilam od pneumokokow i od rotawirusow tez,uwazam ze lepiej zaszczepic niz pozniej zalowac ze sie tego nie zrobilo
elcia
otóż to popieram karolinkar
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.