Menu

po czym poznać ruchy maleństwa???

mam pytanie dotyczące pierwszych ruchów waszego maleństwa... jak byłam u lekarza to najpierw zapytał mnie "czy czułam już ruchy dziecka?" a ja nie wiedziałam co odpowiedzieć...powiedział też, że do 15 czerwca powinnam poczuć pierwsze ruchy płodu i że powinnam zapisać sobie datę kalendarzową, a podczas następnej wizyty powiedzieć mu o tym...
problem polega na tym, że to moje pierwsze dziecko i w sumie nie wiem czy będę potrafiła określić, czy rzeczywiście to co czuję, to ruchy płodu czy np skurcz żołądka.... nie wiem czego się spodziewać i jak można rozpoznać, że to maluszek...dlatego proszę o wypowiedzi, jak to z wami było, jakie to były odczucia, jak to można określić???
z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi:D

aleksandra84
 1466  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie pierwsze dziecko ruchy płodu

Odpowiedzi

Mandarinios
Ja czułam takie delikatne drżenie:) Zawsze jak się kładłam spać:) Na początku myślałam, że to cos mi w jelitach jeździ dopiero jak kilka nocy pod rząd czułam to samo to wiedziałam już co to jest:)
karolincia
Miałam na początku takie uczucie jakby mi motylki w brzuchu fruwały tak delikatnie.
judyt89
motylki w brzuchu takie delikatne cudowne uczucie :*
rooda00
dokładnie,tak jakby motyl muskał cię skrzydełkiem :0 niesamowite uczucie,naprawdę trudno to opisać i porównać.Na pewno poznasz!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.