Menu

Po porodzie - dziecko z mamą czy oddzielnie

Jak było w szpitalach, w których rodziłyście? Czy od razu po porodzie dziecko zostawało z mamą czy też było początkowo na oddziale noworodkowym? A jak wyglądała sprawa w przypadku cesarskiego cięcia? W jakim czasie od cięcia mogłyście wziąć w ramiona swoje pociechy? Podzielcie się swoim doświadczeniem i wrażeniami.

Ania
 1452  15

Odpowiedzi

korek221
miałam cc w znieczuleniu ogólnym więc Grzesia mi oddali dopiero jak oprzytomniałam...synuś cały dzień był ze mną tylko o północy wszystkie dziaciątka zabierali na oddział noworodkowy.
O godz. 6 rano znów maluszki trafiały do mam.Moim zdaniem to akurat było mądre ,że dzieci na noc zabierali bo przynajmniej matki mogły choć troszkę odpocząć zwłaszcza obolałe po cc ....
syla
Całą swoją trójeczkę rodziłam naturalnie i dzieciaczki od razu byłe cały czas ze mną
Majaaaaaa0000
Swoją Maję miałam od razu po urodzeniu obok siebie, i była tak grzeczna,ze wyspałam się przy niej, bo przesypiała cała noc, Gorzej było z obok Panią co urodziła,jej dziecko tak płakało,a ona chodziła i go nosiła non stop po sali. A mi to wcale nie przeszkadzało . Bo byłam bardzo zmęczona.
Ada3610
Rodziłam przez cc. odrazu po przewiezieniu na sale został przyniesiony synek. Około godziny 22:00 został wzięty i przynieśli mi go około 6:00 rano i już był przy mnie do końca pobytu w szpitalu.
piasekpustyni
Rodziłam przez CC. Jak przywieźli mnie na salę to i Malusia dali na trochę żeby sie na golaska poprzytulać, żeby cychnął cyca, a na pierwszą noc Go zabrali, a ja i tak ledwie przytomna byłam od narkozy i głowa mi pękała z bólu (nie mówiąc o ranie po cc). A od następnego ranka już był ze mną 24godz/dobę.
emiliab
Oboje moich dzieci było od początku ze mną. Oddzielone ode mnie strasznie się darły i pielęgniarki mi je przynosiły.
natuuusia19
mialam cesarke i wiki byla przywieziona tylko na 10 min po porodzie... na stale przywiezli mi ja dopiero po 24 godz od ciecia... do konca pobytu w szpitalu zabierali ja tylko d kapania pomimo tego, ze zadeklarowalismy, ze sami bedziemy ja kapac.
lola86
U nas w pierwszą noc zabierają malucha do siebie . Ja wróciłam na odział dopiero o 23 . więc małą od razu zabrano na sale noworodkową . A następnego dnia była już ze mną . Tylko nie pozwolili nam spać z dziećmi na jednym łóżku . Mała miał być w swoim przenośnym . Ale i to dało się obejść leżąc na ostatniej sali ; )
daryjka87poznan
Dostałam mała zaraz po porodzie ale po 30 minutach zabrali mi ja na całą noc poniewaz straciłam bardzo duzo krwi podczas porodu i prawie przytomnosc straciłam.
sara7777
rodziłam swoje dzieci naturalnie i po porodzie prawie od razu dostałam dzieci do sali.synek był ze mna cały pobyt w szpitalu, tzn 3 dni a córka miała żółtaczke i naświetlania -spędziłyśmy w szpitalu 8 dni z czego 3 dni tylko na karmienie mogłam ją mieć
karolincia
Po porodzie naturalnym dziecko miałam od razu przy sobie po cc synka miałam dopiero na drugą dobę
karolcia514
rodzilam naturalnie i od razu dostalam swoja niunieczke do siebie i tak do samego konca pobytu w szpitalu
Madzika
Ja rodziłam w Matce Polce w Łodzi i dziecko jak tylko trafiłam na odział poporodowy było ze mną a miałam cięcie cesarskie. oczywiście najpierw przez około 5 h byłam na pooperacyjnym i wtedy dzidziuś był już na poporodowym i czekał na mnie z mężem. Z przytuleniem było ciężko gdyż sama nie bardzo byłam wstanie wstać i ją unieść ale mi ją podano już tego samego dnia.
Madzika
A i dodam że moje dzieciątko urodziło się rano ja dotarłam na poporodowy po południu i w nocy zostałam z nim sama, a płakało strasznie całą noc, a ja nic nie mogłam zrobić tylko ją głaskać przez szczebelki w łóżeczku .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.