Menu

Po raz pierwszy na nocnik - jak pomogłaś dziecku

Gdy Twoje dziecko staje się samodzielne na pewno cieszysz się z tego i mu w tym pomagasz. Czy jednak samo chciało korzystać z nocnika, czy Ty go to tego zachęciłaś?

Ania
 1608  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta 1-3 lat Wychowanie Opieka nad dzieckiem

Odpowiedzi

kasiab
Ja jestem od 2.5 tygodnia na etapie odzwyczajania córci od pieluch.Teraz Asia już przeważnie woła siku, z kupą jeszcze różnie bywa. Na nocnik musiałam sadzać ją trochę podstępem, bo sama na początku nie chciała i mówiła, że jej się nie chce siku, a po chwili przychodziła do mnie z mokrymi majtkami. Zagadywałam ją, nie mówiąc co będziemy robić i prowadziłam na nocniczek, no i udawało się, a później mówiłam jej jaka to jest duża i wspaniała:) Z kupą muszę niestety przekupywać moje dziecko:)(zwykle naklejeniem naklejki na lodówkę)- już jest coraz lepiej.
madzialena
Moja Nati miała 8 m-c kiedy zaczęła robić do nocnika, ale oczywiście wszystko zależało czy zdążyliśmy ją posadzić czy nie.Ale definitywny boj zaczęłyśmy toczyć od kiedy poszłyśmy do rehabilitanta i pani doktor powiedziała nam, że pielucha to pierwsza przyczyna krzywych kolanek, i od tego się zaczęło. Nie obyło się oczywiście bez posikanego dywanu, czy paneli, ale przyszedł dzień i zaczęła sama wołać (rok i 9 m-cy prawie kończyła). Czasem jeszcze za późno zawoła i troszkę się posika, do spania też jej jeszcze zakłdam, ale i tak jestem z niej dumna, że tak szybko to poszło
kasia13_archiwum
Moje dziewczyny w ogole nie tolerowaly nocnika. Nie wiem czemu. Od razu chodzily na ubikacje. Podejrzewam, ze dlatego, iz z 2 latkami (albo 18 miesiacami) byly juz w przedszkolu i tam byly tylko takie male dzieciece ubikacje. Fatima siadala wiec tylko na ubikacje, a Yasmina od tego czasu tam siada, jak jej taki pomniejszach na muszle klozetowa kupilam, mieciutki i rozowy z ksiezniczkami Disneya na wierzchu. Ona nazywa to "fotel do siusiania i robienia kupki"... ;)
britney
Moja Julianna nie chciala korzystac z nocnika.nie mnila dwoch latek gdy zaczela sama korzystac z toalety....
Misia80
My już prawie 2 miesiące siadamy na nocniku ale oczywiście pampers nadal jest bo Mikołaj ma dopier 9 miesięcy i jeszcze nie woła "siku"czy "kupę".Narazie się oswajamy z nocnikiem i jak Go posadzę jak np.się obudzi to zrobi siku a jak zaczyna się prężyć,stękać i czerwienić to biegiem po nocnik bo będzie kupa...no i i jest:)jak zdążę oczywiście:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.