Menu

po szczepieniu znak na nodze

Po szczepionce wyszła nam górka taka śrdenica 2 cm, wysokość pół cm oddalone od wkłucia o 2 cm. Czy też tak miały Wasze dzieci, bo u nas tak pierwszy raz się zrobiło. Co z tym zrobić? Szczepienie było wczoraj

Tuptolek
 448  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta szczepienie

Odpowiedzi

Anulkaa
Moja córka też miała coś takiego, tylko ze w miejscu ukłucia. Pierwsze szczepienie miała w Polsce i było ok. Ale przy 2 i 3 szczepieniu (juz w Niemczech) miała w miejscu ukłucia właśnie taka *kuleczkę* i do tego goraczke i wysypke na brzuszku i buzi :( Pediatra która robiła te szczepienia była bardzo niemiła i ogólnie robiła wszystko od niechcenia (polka). I wtedy własnie postanowiłam zmienić pediatrę . I nowa pani doktor (niemka) kontynuowała nam kolejne szczepienia tą samą szczepionką i ani żadnego śladu w postaci opuchnięcia czy znaku czy kuleczki nie było ani tez żadnej wysypki. Nie wiem czy to wina faktycznie lekarki, że żle tą szczepionkę zrobiła, ale od początku mi moja matczyna intuicja podpowiadała ze nie chę aby ta lekarka się moim dzieckiem zajmowała. A wracając do tematu to ta kuleczka czy jak Ty to opisałaś *znak* utrzymywała sie na nóżce mojej córci między 3 a 4 tygodnie zanim całkiem znikneła.
Nena
Ja co miesiąc mam szczepionki odczulajace juz drugi rok i po pierwszych 3 miesiacach wyszła mi "górka" jak ja nazwalas wielkości śliwki na lopatce- kluja mnie w ramiona. Bylam u lekarza i po zbadaniu zlecił wycięcie i przebadanie tego. Okazało sie ze to tluszczak który czasem powstaje w wyniku szczepien. Jest to zupełnie niegroźna sprawa ale troche denerwujaca i jesli wyjdzie w miejscu gdzie uciska nerw trzeba usunąć by przestało przeszkadzać. Udaj sie do lekarza niech to obejrzy. Możliwe też ze samo sie wchlonie z czasem ale warto by lekarz zobaczyl.
PatrycjaM
Syn nie miał nigdy. Córka miała ale w miejscu ukłucia jak miała ok8m i teraz prawie 2lata. Taka malutka to masowałąm i smarowałam maścią Alkacel czy coś takiego na stłuczenia. Poleciła pielegniarka połóżna. Teraz nie dała się dotknąć i nadal ma małą kulkę-2tyg po szczepieniu.
mateuszowa
Wydaje mi się że nie masz powodu do niepokoju.Miejscowy odczyn poszczepienny może utrzymywać się przez kilka dni.Szczepionka ulega wchłonięciu
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.