Menu

Pobudki syna w nocy!

Witam:)Może od Was dostanę jakiś pomysł bo szczerze to mam dosyć już.
Chodzi mi o budzenie się w nocy mojego Patryka, w styczniu skończył 3 latka.Nigdy nie miałam z nim problemu z jego spaniem, a teraz budzi sie w nocy jeden lub dwa razy i mówi żeby go pilnować.Kładę się obok niego na lóżku i czekam aż uśnie.Trwa to raz krócej raz dłużej, a ja jak się obudzę w nocy to potem mi ciężko zasnąć.Jestem w ciąży i już mnie męczą te pobudki.Oczywiście nie budzi się z płaczem w nocy, nic mu się nie śni strasznego.Trwa to już miesiąc i ja się zastanawiam ile to jeszcze potrwa.
A jak mówię mu że nie przyjdę do niego to sam przyjdzie do naszej sypialni i śpi na kocu, przyniesie swoją poduszkę i kołdrę i tak do rana śpi.
Ma swoje łóżko i na podłodze będzie spał(krejzolka)
Tłumaczyłam mu w dzień nie raz że dzieci nie trzeba pilnować bo nic się złego nie dzieje itd.Nie wiem co mam mu powiedzieć albo co robię źle.Ma światełko zapalone w gniazdku, żadnych bajek strasznych nie ogląda bo mu nie daje.Macie jakieś pomysły to proszę o radę.A wasze dzieci też tak miały?

Brygidka82
 727  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem pobudki w nocy sen dziecka

Odpowiedzi

Milki
hmm wiesz co wydaje mi się z takim dzieckiem mozesz sprobować kupić figurkę czy maskotkę jakieś postaci bajkowej którą on bardzo lubi i jak cię tak obudzi w nocy to weź tą maskotkę/figurkę i powiedz ze ona będzie cie pilnować, i posadź ją koło łózka, dodając ze jakby się coś działo to szybko poleci po mamusie. takie maluszki wierzą w takie historyjki. może się uda. powodzenia(kwiatek)(kwiatek)
Bilska1
zgadzam sie z Milki ja jeszcze swojej siostrze zrobiłam sprej ktorym psika przed spaniem cały pokuj i to odstrasza wszystko co złe i spi cala noc (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
cytrynka
zgodzę się z dziewczynami. mój synek codziennie koło łóżka kładzie sobie spidermena i w razie złego snu wie że on go "obroni"
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.