Menu

Pochwica

Pochwica... słyszałyście o czymś takim? Bo ja szczerze powiedziawszy do tej pory nie. Wspominała mi tylko znajoma siostry, że coś takiego ma, ale nie dopytywałam jej o to. U niej nawet badanie było podobno mocno utrudnione. Orientujecie się czy coś takiego możńa wyleczyć?

johanna
 2200  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

pochwica ginekologia choroba

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Pochwica...
to dysfunkcja seksualna polegająca na niezależnym od woli skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy, co może powodować zamknięcie wejścia i niemożność odbycia stosunku płciowego, gdyż powoduje silny ból przy wprowadzaniu prącia do pochwy. Podobny ból pojawia się przy próbie wprowadzenia tamponu czy palca.


Psychogenna pochwica, powodująca bolesność, jest zazwyczaj związana z reakcją obronną, wynikającą z niejasności nastawienia emocjonalnego do partnera, bądź z lęków seksualnych kobiety. Bywa także reakcją powstającą w okolicznościach nie sprzyjających współżyciu seksualnemu - związanych z zagrożeniem, narażeniem na wstyd itp.

Powtarzające się skurcze pochwy, mimo chęci podjęcia współżycia i niezależne od okoliczności, bywają wyuczoną reakcją obronną uwarunkowaną wcześniejszymi traumatycznymi doświadczeniami.

Pochwica jest uleczalna.
kasia13_archiwum
Pochwicę jest schorzeniem wymagającym leczenia przez lekarza specjalistę seksuologa z uwagi na różnorodną etiologię tego zaburzenia i jego uwarunkowania. Przed podjęciem leczenia wymagane jest przeprowadzenie badania seksuologicznego, uzupełnionego wywiadem od partnera. Następnie w zależności od rodzaju czynnika etiologicznego oraz głębokości zaburzenia, a także osobowości kobiety dobiera się odpowiednią metodę leczenia: treningową, desensybilizację (metoda redukcji lęku i napięcia poprzez relaksację połączoną z bodźcami antagonistycznymi wobec lęku), hipnozę, lub terapię partnerską.
mumczinx
Ja tak jak AgnieszkaJ okazuje się, że słyszałam o tej przypadłości ale nie wiedziałam, ze akurat tak się nazywa.
ada85
niestety pochwica istnieje ;/ trochę informacji o tej chorobie; http://pastylka.pl/pochwica
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.