Menu

Podajesz swojemu dziecku grzyby leśne?

Sezon na grzyby rozpoczęty i nie da się ukryć, że grzybiarstwo to zajęcie bardzo rozpowszechnione wśród Polaków. Jednak jak donosi serwis zdrowie.gazeta.pl, zbieranie grzybów może stać się czasem dość niebezpiecznym hobby. Polska przoduje w europejskich statystykach dotyczących ilości zatruć grzybami, wśród których są także przypadki zatruć dzieci. Wielu gastrologów i toksykologów odradza wprowadzanie grzybów leśnych u dzieci przed 12 rokiem życia. A co Ty sądzisz na ten temat? Podajesz swojemu dziecku grzyby leśne?

Podajesz swojemu dziecku grzyby leśne?

NetMamaTeam Team
 1793  32

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Odżywianie zbieranie grzybów grzyby

Odpowiedzi

oli28
Z racji na wiek mojej córeczki oczywiste jest,że nie daje jej grzybów.Poza tym grzyby nie mają wartości odżywczych i są ciężkostrawne więc nie widzę powodu,żeby podawać go dzieciom.Ja osobiście uwielbiam grzyby pod każdą postacią:)
MaLaCzarna
Nie (nigdy)
alinagj1o2
Moi 9 i 10 lat uwielbiają dania z grzybów ,zresztą ja też .Tak że w tym okresie często u nas sos grzybowy ,jajecznica z grzybkami ,no i oczywiście krokiety . Zupa z takimi świeżymi grzybków to coś pysznego .W tym roku zamrożę sobie trochę ,nigdy nie mroziłam .
olenka78
Nie lubimy grzybow,nie jadamy ich.....czasem tylko cos zrobie ze zwyklych pieczarek,tak jak dzisiaj sos pieczarkowy......innym grzybom nie ufam(mruga)
Nena
Moja corka je, zwłaszcza pierogi z grzybami i grzybowa!
oli28
Ja pamiętam historię 9 miesięcznego dziecka które trafiło do szpitala,bo mamusia podała mu zmiksowaną zupkę grzybową.To był dla mnie szok!!!!Gdzie ta matka miała głowę!!??
tlolek
jak jest wysyp często jadamy grzyby ale dzieci w tym czasie jedzą coś innego.
Jedyny moment kiedy dzieci dostaną coś z grzybami to wigilia i zupa grzybowa mojej Babci
aniula
Nie podaje poniewaz ich nie lubia...Ja jadam pod kazda postacia, jadam grzyby od dziecka, moja rodzina to zapaleni grzybiarze, nigdy nie przytrafilo nam sie zatrucie z tego powodu, znam sie na grzybach i wiem ktore mozna jadac ktore nie, jesli nie jestem pewna nie zbieram, i zawsze sprawdzam w atlasie.Moje dzieci maja 6 i 9 lat, jesli miały by ochote zjes grzyby, nie mam nic przeciw, moze i nie maja one wartosci odzywczych i sa ciezkostrawne, lecz nie ujmuje im to walorow smakowych, bez przesady przeciez nie jadamy ich co dziennie.Podawane z rozwaga i ostroznoscia , na pewno nikomu nie zaszkodza:)
amalka
@Oli grzyby MAJĄ wartości odżywcze (kwiatek)

Krzysio ma lat 6. Grzyby uwielbia pod każdą postacią i jada owe od dłuższego już czasu.

Sama na grzybach się nie znam. Rozróżnię kanię od muchomora (kanie uwielbiamy wszyscy), opieńki od "trujaków", poznam kozaka i maślaka... reszta to "czarna magia". Nie zaryzykowałabym... Z kolei moi rodzice są zapalonymi grzybiarzami i ich wiedzy oraz doświadczeniu ufam.

Nie sposób u nas uniknąć grzybów leśnych, bo (jak bywa w niektórych rejonach Podkarpacia, skąd pochodzimy) Wigilia jest grzybno- kapuściana. Nie wyobrażam też sobie żurku, bigosu czy barszczu bez "darów lasu".
oli28
@amalka jakie wartości odżywcze mają grzyby??jakieś znikome na pewno.I jeśli chodzi o dzieci to mi chodzi o maluchy,żeby było jasne.
jagoda30
Maciek oprócz pieczarek za grzybami nie przepada, a ze słoika to już całkowicie są bleee...
czasami gotuję grzybową,ale rzadko.
Zresztą,dla nas (dorosłych w domu) gotuję jakieś sosy też raz na czas.MOże dzieci z czasem polubią,wtedy będą częściej u nas gościć.
oli28
O to dla mnie coś nowego bo od zawsze słyszałam,że nie mają.Chętnie poczytam na ten temat bo może jestem w błędzie.
amalka
Nawiasem mówiąc- potrawy/ produkty żywnościowe zawierające ponad 20% tłuszczu, trawione są 7 godzin (szok) Boczusia i schabowego nie demonizujecie (grins)(pokoj)
oli28
Właśnie zaczęłam i zwracam honor(kwiatek) aż mi głupio,że tyle czasu żyłam w błędzie
jagoda30
@amalka schabowego demonizować oszalałaś!?!?!(grins)(grins)(grins) ja bym się pokroić dała,a mąż za boczuś dobrze zrobiony(glodna) .
Może dla tego nie ma wielkiego hallo do schaboszczak nie zabije tak szybko jak trujak.
jagoda30

Nie sposób u nas uniknąć grzybów leśnych, bo (jak bywa w niektórych rejonach Podkarpacia, skąd pochodzimy) Wigilia jest grzybno- kapuściana. Nie wyobrażam też sobie żurku, bigosu czy barszczu bez "darów lasu".
U nas też,zresztą uszka czub nafaszerować,jeśli nie suszonymi grzybami????
amalka
@Jagoda (hahaha)
jagoda30
czym nie "czub"(grins)
oli28
Poczytałam:)zdania są podzielone,ale zawsze tak jest.Uświadomiłam się:)ale i tak jestem zdania,że małym dzieciom nie powinno się podawać grzybów.Małym czyli takich przynajmniej do 3 roku życia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.