Menu

Podajesz swojemu dziecku suplementy diety?

Kochane, w związku z zamieszaniem i problemami technicznymi na portalu w drodze wyjątku przedłużamy obecne pytanie dnia na dzisiaj. Natomiast już od jutra codziennie nowe pytanie dnia :-) Na rynku jest ich obecnie cała masa. Nie tylko w formie tabletek czy syropów, ale także cukierków i innych. Jedni są przekonani, że tylko podając dziecku suplementy można zapewnić mu prawidłowy rozwój. Inni wręcz przeciwnie - uważają, że witaminy i inne preparaty uzupełniające zapotrzebowanie dziecka na składniki odżywcze mogą czasem przynieść więcej szkody niż pożytku. A Ty jakiego jesteś zdania? Podajesz swojemu dziecku suplementy diety?

Ania
 655  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie Odżywianie suplementy diety

Odpowiedzi

otylka
a ja podaję, zaczęłam od probiotyku latopic dla alergików, a teraz, kiedy córka jest starsza podaję jej rutinaceą junior albo ceruvit. na tran jest uczulona więc odpada.
goskapolak
Nie wierzę w suplementy- tak jak i aptekarze je sprzedający.Suplementy to preparaty,których działanie absolutnie nie musi być sprawdzone by zostały one dopuszczone do sprzedaży.Oznacza to,że jakiś Stasio z Pszczyny Dolnej,nie mający pojęcia o leczeniu może sobie samodzielnie suplement wyprodukować i wypuścić na rynek.To nabywcy go dobrowolnie na sobie i swoich dzieciach testują.
Producent nie ponosi zatem odpowiedzialności za nieskuteczność lub szkodliwość suplementu.
Warto o tym pamiętać.
lola86
Nie nie podaje i mama nadzieje że nie będę musiała .
sque
Podaję przede wszystkim tran w okresie jesienno-zimowym, oraz witaminy w syropie lub tabletkach do ssania jeśli przepisze nam je lekarz lub probiotyki jak jest taka potrzeba. Na codzień córa je różnorodnie, nie wybrzydza, je dużo warzyw i owoców, oraz pije wodę i soki naturalne (robione przeze mnie lub moją mamę) lub te jednodniowe. Chociaż pomimo tego i tak bardzo dużo choruje, zwłaszcza od momentu jak poszła do przedszkola, czyli od tego roku od września.
karolincia
Magdzie podawałak okresowo na przykład gdy była po antybiotyku albo w przeziębieniu i było to zazwyczaj coś w stylu rutinacea, ale ostatnio wolę od tego miód i cytryne, małemu nie podaje nic
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.