Menu

Podatek na słodkie napoje gazowane - jesteś za czy przeciw?

Jak podaje serwis wyborcza.pl. w ten sposób Brytyjczycy chcą walczyć z nadwagą i otyłością. Zdaniem naukowców z uniwersytetów Oksford i Reading, nałożenie 20-procentowego podatku na słodkie napoje gazowane, doprowadziłoby do zmniejszenia ich sprzedaży, co według autorów pomysłu stałoby się skutecznym narzędziem w walce z nadwagą i otyłością u konsumentów. Taki podatek wprowadziły już między innymi Węgry, Finlandia i Francja. Myślisz, że to skuteczny sposób na walkę z nadmiarem kilogramów w społeczeństwie? Czy w Polsce też przydałby się taki podatek?

Jesteś za wprowadzeniem takiego podatku?

NetMamaTeam Team
 518  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zakupy podatek na napoje gazowane

Odpowiedzi

kama86
A czy to cos da? Czy nie lepiej uswiadamiac dzieci mlodziez czym grozi otylosc?
Czy bylby podatek na takie napoje czy nie to kto ma kupic nadal bedzie kupowal...
Anemona
Byłam takiego zdania jak podnosili podatki u nas. Powinni podnieś nawet o 3% na słodycze i inne nie zdrowe rzeczy. niech papierosy kosztują 30 zł a wódka 50 zł. Nie jest to niezbędne do życia, wiec lepiej nich potrzebne rzeczy będą tańsze.
amalka
Kto będzie chciał- kupi, kto ma trochę pomyślunku- nie przesadza z ilością pitych "świństw"/ nie pija w ogóle. Nadwagi nie powodują jedynie napoje gazowane. Przyczyną jest ogólnie niezdrowa dieta, wspomagana brakiem ruchu.

Nie wiem czy taki podatek coś da...
mycha2706
A niech podnosza, nie pije tego badziewia :)
tymianek
śmiechu warte. Uważam, że lepszym pomysłem byłby lepszy dostęp do zdrowej żywności, a najważniejsze zmniejszenie ich cen. Dodatkowo powinno się wspierać i zachęcać osoby otyłe do uprawiania sportu, poprzez również zmniejszenie cen/dofinansowanie za korzystanie z siłowni, fitnessu czy basenu.
Niestety podnoszenie cen czy nakładanie dodatkowego podatku nic nie da. To tak jak z papierosami są znacznie droższe niż kiedyś, ale sprzedaż ich nie spadła, handel na czarnym rynku również ma się dobrze, a nawet lepiej bo oferuje produkt taniej.
flame123
Może jakby obniżono ceny na owoce i warzywa ludzie chętniej by pili świeżo wyciskane soki i poszczególne rządy nie wymyślałyby takich durnot.
Będąc konsekwentnym trzeba opodatkować wszystko, co zawiera cukier i tłuszcze
Iwona1977
to na chipsy i fast foody tez ..jak wszystko to wszystko.. i niech ceny zdrowych sokow obniza to nikt tanszych gazowanych kupowal nie bedzie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.