Menu

Podnoszenie dziecka w ciąży

Powiedzcie mi dziewczyny,z własnego doświadczenia, jak to jest.. Można podnosić malucha, znaczy starszaka, kiedy jesteśmy w ciąży? I jak to robić, żeby nie podnosić, jeśli ma on 18 mcy i wiele sam nie potrafi zrobić. (wysokie krzesełko, wózek, łóżeczko, kilka schodów na klatce, itd..)
Dziękuję!

olena
 1205  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Zdrowie dźwiganie starszaka

Odpowiedzi

koza54
można podnosić, jeżeli nie masz ciąży zagrożonej i lekarz powie, że możesz spokojnie podnosić to rób to ale też trzeba uważać, jak nie ma potzreby to nie podnoś.
Kubusiowa
ja ogólnie bardzo odradzam! byłam opiekunką, pracowałam w ciąży w 6 i 7 miesiącu z 5 miesięczną dziewczynką, podnosiłam ją tylko tyle co było trzeba do przewijania a i tak miałam przepuklinę, małą bo małą ale zawsze i musiałam zrezygnować z pracy, a we wcześniejszych miesiącach ciąży noszenie nie jest bazpieczne z wiadomych powodów
xkasiulax
Ja nie dźwigałam jedna podniesie 10-kg i nic się niestanie druga weźmie 2-kg i może się stać tragedia ja bym nie-dźwigała (nigdy)(nigdy) ale ja to jestem wielka panikara i jak byłam w ciąży wolałam dmuchać niż potem chuchać
agnieszka79
ja jak byłam w ciąży z drugą córeczka to starszą nosiłam,ale tak jak piszą dziewczyny jak masz nie zagrożoną ciążę
malenia2427
Zgadzam się z Aleksandrą i Kasia.Gdy zaszłam w ciążę moja córeczka miała 7 miesięcy wiec siłą rzeczy musiałam ja nosić...wiadomo oszczędzałam się przez pierwsze 3 miesiące...potem niestety już więcej robiłam bo całymi dniami sama z nią byłam...ale wiadomo nie nosiłam jej dla przyjemności tylko gdy trzeba było.Do tego mieszkamy na 3 pietrze na szczęście to mam kochanych sąsiadów i zawsze pomogli jak coś...ale zbytnio się nie oszczędzałam i urodziłam silnego zdrowego chłopca(grins)(grins)(grins)
karolincia
no ja podnoszę moją dwulatkę czasem trudno tego uniknąć np w markecie jak ją wsadzam do wózka czy jak wyciągam z brodzika itp.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.