Menu

podobne pytanie o kaszkę

od jakiej kaszki najlepiej zacząć na początek i w jakich porach, mały 18 czerwca kończy 5 miesięcy i wtedy chciałabym zacząć podawać kaszki, inne rzeczy już je. Ostatnio ma też niespokojny sen, czasem z pobudką w środku nocy co może by przyczyną? przepraszam jeśli namieszałam:D

mala21
 668  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie rozszeszanie diety dziecka dziecko

Odpowiedzi

elcia
to zalezy jakiego mleka używałaś do tej pory. Bo jeśli karmiłaś cycem to mozesz np. podac kaszke mleczno - ryzowa bobowity ja tak zrobiłam.
Jeśli karmiłaś mlekiem bebilon to są kaszki bebilonu
Jeśli nestle to nestle odpowiednie do wieku dziecka.
To co chce przekazać dotyczy mleka bo kaszki są zwykle na mleku. chodzi o to aby nie mieszać róznych mlek ze sobą w diecie malucha.
elcia
aha kaszke mozesz sprobować podawać najpierw raz dziennie potem jesli bedzie dobrze tolerowana to dwa. Jesli dziecko sie rozsmakuje w kaszkach to jest mnóstwo kaszek o różnych smakach. wybierzesz tą która mu najlepiej podpasuje. Wszystko metodą prób i małych kroczków.
co do pobudek w nocy to moga to byc:
1. ząbki
2 bolący brzuszek po cieżko strawnym jedzeniu w ciagu dnia
3 potrzeba bliskosci z mamą (przytulenie sie do cyca)
Magdzik
A jeśli mały miał skazę i pije Nutramigen, to żadne kaszki mleczno-ryżowe, tylko same ryżowe(grins)
mammma
elcia podała wzorcowy przykład karmienia.
ale ja tak jak womenn dawałam inne mleko i inne kaszki, tzn. mleko bebiko, a kaszki bobovita (choć w zasadzie to też Nutricia).
do mleka Nan, lepsze kaszki Nestle.
mammma
a jeśli chodzi o porę dnia to ja dawałam najpierw na drugie śniadanie, potem także na kolację. uznałam, że jeśli mała będzie miała zaparcia i ból brzuszka to lepiej znosić to w dzień, niż w nocy.
mammma
@womenn fuj, chciałabyś jeść kaszkę na wodzie?? (barf)
Madzik8889
Napewno najpierw zacznij rano podawać kaszki żebyś wiedziała jak dziecko zareaguje na kaszke. Ja zaczełam od malinowej bo ta mi się wydaje naj lepsza na początek. Ja też mieszłąm kaszki a njaczęściej kupywałam kaszki bobovity a mała piła Nan, a propo kaszek mlecznoo-ryżowych moja mała niechciałą ich pić i dotej pory niechce....
mala21
karmie bebiko 1, cyckiem karmiłam przez pierwsze dwa tygodnie
mala21
mały nie bardzo toleruje rzeczy dosładzane choćby glukozą i z stąd moje obawy
elcia
to co napisałam apropo nie mieszania ze soba róznych mlek napisałam na podstawie własnych doświadczeń. bo wszystko co tu piszemy jest subiektywne i kazdy musi przekonać sie na własnej skórze co jest własciwe dla danego dziecka. Mój maluch po zaserwowaniu mu róznych mlek dostał boleści bruszkowych i chyba zniechęcił sie do mleka bo w rezultacie on mleka nie
elcia
i znowu mi urwało cześć tekstu
mammma
@womennn moja też jadła mleczno-ryżowe ale zrozumiałam Cię że na samej wodzie, brrrr...
elcia
w każdym razie mój maluch nie pije mleka nie lubi, przemycam mu je kiedy śpi. zatem moja rada wprowadzajc nowe rzeczy trzymajmy sie sprawdzonych marek które tolerowane są przez nasze dzieci. Nie kombinujmy bo moze to sie źle skończyć.
mala21
a jest cos co mogę dodac mu do jego mleczka i co dodatkowo dosładzane nie jest glukoza
mala21
czyli lepszy będzie kleik, czy spróbować kaszkę, z tą reakcją to Kacperek miał wtedy 3 tygodnie i reagował zle na herbatki granulowane, a ze chodzi o glukozę to wiem bo ja to miałam jako niemowlę:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.