Menu

Podróż na drugą stronę brzucha?

Jakie są możliwe położenia dziecka przed porodem. Wiem, że najkorzystniej jak dziecko jest obrócone główką z dół, a czy jak jest inaczej to też można rodzić siłami natury? Mi zostały niecałe dwa miesiące do porodu a dziecko jest ułożone pośladkowo - czy to znaczy, że będę rodzić przez cesarkę?

elao
 686  3

Odpowiedzi

wiki1503
Najkorzystniejsza jest pozycja główką w dół, bo główka jest największa i robi miejsce dla reszty ciałka. Tak rodziłam pierwsze dziecko - mojego synka Michasia. Przy Ali już nie było tak łatwo. Nie chciała się obrócić i nawet wskazówki położnej, które miały zmusić małą do obrotu nie pomogły. mała była ułożona poprzecznie i niestety skończyło się cesarką. Ale przed Tobą jeszcze dwa miesiące więc dziecko może kilka razy zmieniać pozycję. Nie martw się na zapas!
rose
Na szczęście córa zdążyła się w moim przypadku obrócić prawidłowo, ale tez nie było to do końca pewne, czy dam radę urodzić siłami natury czy przez cesarkę.
dagmara123
Mam nadzieję, że u mnie będzie wszystko w porządku !:) Na razie jest ok, żeby się nie odmieniło. Jakoś przeraża mnie cesarka i to znieczulenie podpajęczynówkowe, brak czucia... to musi być straszne.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.