Menu

Podróż samolotem z dzieckiem

Podróżowanie samolotem bywa wygodniejsze i szybsze niż autem lub autokarem. Jaki jest odpowiedni wiek na pierwszy lot? Na co trzeba zwracać uwagę przed i podczas podróży? Podzielcie się Waszymi doświadczeniami!

Ania
 3096  7

Odpowiedzi

eszka
Właśnie, napiszcie coś o tym mamusie, bo i ja jestem ciekawa, kiedy ten pierwszy raz jest najbardziej optymalny.
eszka
Moja córka też leciała w wieku 4 lat pierwszy raz, ale chodzi mi o mniejsze dzieci. Widziałam wiele osób z malutkimi dziećmi, takie do roku i różnie to wyglądało, czasami strasznie płakały, a czasami przesypiały całą trasę. Może są mamusie, które leciały właśnie z takim maluchem kilku miesięcznym i podpowiedzą nam z własnego doświadczenia, jak to jest z tymi malchami?
aneczka
moja corka pierwszy raz jak leciala samolotem miala dwa latka i lot byl krotki bo 4 godziny bardzo jej sie to spodobalo caly czas patrzyla przez okno.Natomiast moj synek mial 3 miesiace i przespal caly lot .Ja dawalam moje synkowi jak sie przebudzal smoczek albo butelke z mlekiem zeby nie bolaly go uszy
Gabrielle
:) podziele się doświadczeniem nie własnym a mojej szwagierki mieszkają w Anglii i pierwszy lot Dominisia z Anglii do Polski miał miejsce jak miał 2 m-ce, niedawno wrócili z Dominikany, mały ma pół roku więc wyobraźcie sobie te 7 godzin w samolocie ale z tego co opowiadała podróż samolotem zniósł rewelacyjnie gorzej było na miejscu przestawił się ze spaniem (6 godzin rożnicy) spał w dzień,nie spal w nocy przez cały pierwszy tydzień więc nie wypoczeli za bardzo:)
Marzena112
mój synek miał 6 miesięcy gdy lecieliśmy pierwszy raz.Lot był krótki 2 i pół godziny i nocny.Spał słodko...powrót był już gorzsy bo dziecko było starsze i w dzień.Znudziło mu się bardzo szybko i marudził.Zasnął na 10 minut przed lądowaniem.Ja osobiście uważam że im większe dziecko tym ciężej podróżuje samolotem bo co w tym ciekawego?W tym roku mały miał 2 i pół roczku i lot prawie cały przeryczał .Uspokoił się troche gdy dano jeść a potem znowu chciał chodzić itp.Wróciłam autokarem i promem i byliśmy wszyscy zadowoleni...chociaż trawo to trzy dni.A na święta polecimy znowu samolotem!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.