Menu

PODWIĄZANIE JAJOWODÓW

Mam do was wszystkich pyt. a mianowicie co sądzicie o PODWIĄZANIU JAJOWODÓW (,ten zabieg w naszym kraju jest nielegalny)Czy każda kobieta nie powinna mieć możliwości podejmowania takiej decyzji indywidualnie?Każda z nas ma dzieci lub w najbliższym czasie będzie je miała wiadomo jak jest teraz niektórym ciężko i niekoniecznie chodzi tu o względy ekonomiczne ale też o zdrowotne (ja zaliczam się do tej drugiej grupy)a dlaczego wspominam o tak dość drastycznej formie ''antykoncepcji"?ponieważ nie każda kobieta może stosować inne formy zabezpieczeń mam na myśli tabletki ,prezerwatywy lub spiralki.Jaka jest wasza opinia na ten temat?

dyska29
 1698  13

Odpowiedzi

isiorek
a mnie ciekawi czemu jest to nielegalne
anetakam0
Taż jestem cikawa czemu to nielegalne

Jak nie można innych metod, to zawsze można m. naturalne: nieszkodliwe, tanie :)
kasia13_archiwum
Kazdy powinien sam moc wybrac...
anetakam0
Jak patrzę na niektóre ... hm Kobiety to bym im nie tylko podwiązała ale i zaszyła :)
anetakam0
Pozbawienie kobiety lub mężczyzny płodności jest jedną z często wybieranych metod antykoncepcyjnych w krajach wysokorozwiniętych. Jednak nie we wszystkich jest ona dozwolona. W Polsce zabieg ten wykonywany jest tylko i wyłącznie w przypadku, gdy kolejna ciąża stanowi dla kobiety poważne zagrożenie zdrowia lub życia lub w przypadku zaistnienia możliwości przekazywania potomstwu ciężkich chorób uwarunkowanych genetycznie. Nie można go wykonać „na życzenie” pacjentki. Zabieg ten wykonuje się na drodze laparotomii lub laparoskopii. Najczęściej sterylizacji u kobiet dokonuje się w trakcie cięcia cesarskiego. Ma ona zarówno wiele zalet jak również wad. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że zarówno sterylizacja kobiet jak również mężczyzn są zabiegami nieodwracalnymi. Płodności nie da się już przywrócić. Zabiegi sterylizacji nie powodują zmian hormonalnych, jak również nie mają żadnego wpływu na stan libido i nie ograniczają możliwości seksualnych.
Mandarinios
Wiem, że taki zabieg przeprowadza się kobietom dla których ciąża jest poważnym zagrożeniem zagrożeniem życia i wydaje mi się ta metoda o wiele bardziej etyczna niż potem "usunięcie problemu" poprzez aborcję. Jednak obawiam się, że gdy metoda ta jest ogólnodostępna może dziać się tak,że kobieta nie do końca przemyślawszy swoją decyzję (może pod naporem męża, rodziny) potem może jej żałować a jak wiemy podcięcia jajników nie da się cofnąć.
anetakam0
takie znalazłam bo mnie temat zaciekawiłanyjka (nc-strzelpr@netcologne.de)
Ja miałam w 2001 roku podwiazane jajowody przy okazji cesarskiego ciecia ale w niemczech. Miałam juz 7 letniego syna i 5 letnia corke az tu nagle ciaza i to blizniacza..szok.. po niej zdecydowałam sie na ten krok i dzis tego załuje....Moje pierwsze małzenstwo nie nalezało do udanych. Mam 30 lat w roku 2005 wyszłam ponownie za maz za kochanego faceta teraz chcielibysmy miec własne dzieci pomimo ze moja czworeczka jest przez niego traktowana jak swoje a teraz juz za pozno wiele nocy przepłakałam przeciez jest tyle innych metod zapobiegania ciazy a zycie czasem jest takie przewrotne....pozdrowienia.
anetakam0
1. NIE MA że nie działąją żadne - naturalne działąją zawsze - trzeba tylkjo UMIEJĘTNIE stosować

2. jak patologia to by trzeba było chyba kuratora zatrudnić żeby im prezerwatywy zakładał - tam faktycznie NIC nie działą - oprócz wina marki :inwazja mocy"

3. jestem za tym, żeby kobiety miały wybór - może jakieś ograniczenie wiekowe - bo by "16" juz sie sterylizowały i potem żałowały ale w sumie jak ktoś dorosły i podejmuje decyzję to ... niech potem żałuje :(
moli
a ja po 3 dziecku chciałam to zrobić i lekarz kategorycznie mi odmówił twierdząc,ze jestem za młoda (dodam że mam 30lat)
moli
Dzisiaj się cieszę,że tego nie zrobiłam w życiu różnie bywa dzisiaj mam wspaniałą trójeczkę dzieci a może za parę lat poczuję jeszcze chęć mieć takiego małego bobaska.dodam ,że znam przypadki gdzie kobietki po podwiązaniu jajników mają dzisiaj dzieci,więc ta metoda jest mało skuteczna albo żle wykonany zabieg.POZDRAWIAM
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.