Menu

Podział obowiązków domowych

Jak u was wygląda podział obowiązków w domu? My oboje pracujemy, więc mąż nie ma tego luksusu, że przyjdzie do domu i ma wszystko podane na tacy, posprzatane, wyprane i wyprasowane. Dzielimy się tak, że ja zajmuje się gotowaniem, ale on zakupami, sprzatamy wspólnie – on przykładowo odkurza, ja myję podłogi. Nie ma tak, żeon siedzi z nogami na stole a ja zasuwam jak przeciąg po mieszkaniu. Czy uważacie, że mężczyzna powinien uczestniczyć w takich czynnościach? Bo znam kilka dziewczyn, które mężów traktują jak jakiegoś sułtana i mu po prostu usługują... facet wstawia tylko talerz do zlewu, ale już po sobie nie umuje, a kobieta lata od rana do wieczora a on obsługuje pilota!

Marlena
 1849  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

dom obowiązki mieszkanie

Odpowiedzi

avialle
u mnie też tak było, że się dzieliliśmy i nadal jest w pewnym stopniu, np. sprzątanie w sobotę. Ale teraz jestem na urlopie macierzyńskim i póki co jak mam czas, to sama sprzątam, piorę, prasuję, ciężko by mi było wymagać, żeby mąż, po 8h w pracy i 2h w aucie jeszcze odkurzał po powrocie ;)). Oczywiście nadal istnieje podział ale na tygodniu to ja robię więcej. No i zawsze ja gotuję - tylko dlatego, że bardzo to lubię :).
mysia
u nas nie ma czegos w rodzaju podzialu obowiazkow,ale pomagamy sobie nawzajem.mozna powiedziec,ze wszystko robimy oboje
Misia80
odkad ja poszłam znowu do pracy to dzielimy się obowiązkami.Temu komu bardziej pasuje(pracujemy na zmiany)to gotuje,robi zakupy,sprząta.A jak jesteśmy oboje w domu to robimy to razem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.