Menu

pokarm

czy mozna w jakis sposob uratowac zanikajacy pokarm?

Pacholec
 662  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

pokarm

Odpowiedzi

maja1482
podpisuję się pod słowami koleżanki wyżej(kciuki) powodzenia(prezent)
elcik
Patik ma rację pij dużo wody, regularnie jedz, nawet małe posiłki ale często i najważniejsze to dużo odpoczywaj. Twój organizm jest wyczerpany ciążą i porodem więc jak masz okazje, jak maluszek śpi to Ty tez odpoczywaj.
kreskah
podpisuję się pod wypowiedzią @patik. możliwe, że masz ten kryzys mleczny teraz, częste przystawianie do piersi, dużo, dużo wody i dobre odżywianie naprawdę pomogą. i też popieram,żeby się nie pokusić o dokarmienie. maluszek musi przy cycusiu więcej się pomęczyć, jak dostanie butlę będzie mu ławiej, naje się i cycem wzgardzi. jeśli tylko masz możliwość, olej wszystko, wskakuj z maluszkiem do łóżka i niech nawet wisi na cycu cały dzień :)
pamiętam, że mi się mleko strumieniem lało po "karmi", ale nie pamiętam czy przy noworodku już to stosowałam.
mówię to z mojego podwójnego doświadczenia :) przy drugiej córce pierwszy kryzys udało mi się zwalczyć, ale niestety sama później zaniedbałam- mało piłam, nie dbałam o to co jem- no i pokarmu mialam dużo, dużo mniej- córcia mi słabo przybierała, mleka ledwo ledwo starczało, po 8 miesiącach przeszłyśmy niestety na modyfikowane. Sama to zaniedbałam, bo cóż, miałam zbyt dużo rzeczy na głowie, nie ogarniałam się z czasem... żałuję, bo gdybym olała inne sprawy, zajęła się karmieniem, pewnie córkę do dziś bym cycem karmiła.
powodzenia!
amalka
Walczyłam o mleczko ale poległam niestety (pout) Życzę powodzenia (prezent)
daryjka87poznan
Pij bawarki. U mnie było podobnie jak u amalki.
jagoda30
karmi wygazowane, szklankę dziennie
margolcia85
Anatol(kawa zbożowa z mlekiem) i tak jak pisała PATIK. Karmi to mit - jagoda nie znam nikogo komu by pomogło a wiele moich znajomych je stosowało
kreskah
@margolcia85- ja pisałam wyżej- mi karmi pomagało. przy dwójce dzieci.
amalka
O ile mi wiadomo- bawarka to mit... Generalnie laktację wspomaga picie płynów (wszelakich, z wyjątkiem alkoholu oczywiście), masaże, laktator i... wyłączenie negatywnych myśli. Stres skutecznie zmniejsza ilość mleczka.
PatrycjaM
przede wszystkim nie myśl o tym ze tracisz pokarm!!!W chwili zwatpienia powtarzaj sobie że masz pokarm i td... To przede wszystkim kwestia psychiki. przystawiaj często dziecko do piersi z 2 piersi.powodzenia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.