Menu

Polip

Dziewczyny pomóżcie. Byłam u ginekologa i stwierdziła polip endometrialny. Jeśli się nie złuszczy skieruje mnie na zabieg. Boję się że jak pójdę na ten zabieg to już w ogóle nie będę mogła zajść w ciążę. Czytałam na innym forum wypowiedzi dziewczyn, które nie mogły zająć po takim zabiegu. nie wiem co robić.

sisi151
 350  3

Odpowiedzi

MMama1975
Na początku sierpnia miałam usunięte histeroskopowo 2 polipy. Dzięki temu zabiegowi już w następnym cyklu zaszłam w ciążę. Dodatkowo w trakcie zabiegu okazało się, że miałam jeszcze taką jakby półprzegrodę, która od razu została usunięta. Te polipy to przerośnięta błona śluzowa macicy.
Nie daj sobie tego robić bez histeroskopu, tylko taki zabieg pozwala precyzyjnie wyciąć polip i przy okazji obejrzeć Cię od środka. Samo łyżeczkowanie to przestarzała metoda i trzeba dłużej czekać aż błona śluzowa się odbuduje. Przy zabiegu histeroskopowym usuną tylko to, co jest tam zbędne.
Nie wzbraniaj się przed zabiegiem, nie odwlekaj go, bo polipy wywołują stan zapalny błony śluzowej, są problemem w przypadku ciąży (o ile w ogóle do niej dojdzie) i uniemożliwiają jej zagnieżdżenie.
Zabieg jest w znieczuleniu ogólnym a po nim taka krótka @.
Jak coś to pisz do mnie.Powodzenia.
sisi151
Troszke mnie uspokoiłaś. Dziękuję za odpowiedź.
MMama1975
(kciuki) będzie dobrze
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.