Menu

Położenie pośladkowe

Czy położenie pośladkowe dziecka oznacza, że jest to wskazanie do przeprowadzenia cesarskiego cięcia? Bo już sama nie wiem jak to jest. Macie jakieś informacje na ten temat?

flora
 3875  5

Odpowiedzi

hogata
Z tego co mi wiadomo takie położenie dziecka nie oznacza, że musisz mieć cesarskie cięcie. Musisz wykonać badanie USG i na jego podstawie lekarze powinni zdecydować czy możesz rodzić naturalnie. Najlepiej porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym o szczegółach.
justa
Pamiętam jedną mame na sali po porodowej, która miała 2 razy taką sytuacje przy porodzie i akurat w tym szpitalu w ktorym rodziła zrobiono jej ceskarke właśnie porzez ułożenie pośladkowe dziecka.
cebulka
Nie wiem w jak zaawansowanej ciąży jesteś. Dziecko może się jeszcze obrócić samo. Niemniej jednak, tak, to może być wskazaniem do cesarki.
Jako ciekawostkę podam, że podobno doświadczona położna może obrócić dziecko, ręką poprzez ujście.
kasia13_archiwum
@goska... ja poszlam o krok dalej. W 27. tygodniu robilam "swiece". W 28. tygodniu moja mala byla juz glowka do dolu.


@wszyscy...Kto nie jest wysportowany, nie radze nasladowac. Te cwiczenia, o ktorych mowi @goska sa naprawde dobre i moge zafunkcjonowac.

Masz mozliwosc miec polozna? Doswiadczona polozna potrafi zdzialac cuda. Wiem, co mowie. Bo w kazdej ciazy mialam polozna do opieki podczas ciazy, porodu i po porodzie. Teraz tez mam swoja polozna.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.