Menu

półpasiec

Okazało się, że moja mama ma półpasiec. Na nieszczęście z nią mieszkam. Jestem w 23 tygodniu ciąży i bardzo się boję o siebie i dzidziusia. Co mam robić?? Czy są jakieś sprawdzone środki, żeby się nie zarazić??

monka21m
 1478  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie choroba

Odpowiedzi

WELONKA
http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3%C5%82pasiec
KlaudynaK
Półpaścem można zarazić się nawet pod koniec choroby. Ja miałam to paskudztwo, to jest gorsze od ospy. Powstaje jednak pytanie: przechodziłaś ospę wietrzną? jeśli tak to nie musisz się zarazić, natomiast jeśli organizm nie wytworzy przeciwciał to niestety jest to możliwe.
Półpasiec jest z tego samego wirusa co ospa i przechodzą go przeważnie osoby, które miały już ospę wietrzną ale organizm nie jest w stanie bronić się przed ponownym wirusem. Na ospę choruje się raz, na półpaśca niestety można zachorować kilka razy, a jest on o wiele gorszy. Na Twoim miejscu przeszłabym się szybko do lekarza. Nie jest powiedziane, że się zarazisz, ale lepiej w Twojej sytuacji dmuchać na zimne!
ADAMSKA98
MOJA tesciowa miala to ,i mysmy sie nie zarazili nawet dzieci ,wiec nie martw sie na zapas jak nie misisz to nie dodykaj mamy
ewita132
Uważaj, u mnie była taka sytuacja, mój mąż miał półpasiec gdy byłam w 30 tygodniu ciąży, gdy tylko zaczeła boleć go skóra spakowałam torbę i pojechałam do mamy tzw. odseperowanie. Później dostał tych paskudnych wykwitów!!!! Byliśmy oddzielnie cztery tygodnie!!!!Nie było pewne,że gdy zostanę z nim to napewno sie zarażę, ale wolałam dmuchać na zimno!!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.