Menu

półpasiec

ktora z was miala półpsca?ja chyba mam ale kurde mne nie boli jak patrze na foty na necie to mam identycznie piernskoswedzi!ide dzis do lakarza,ale najpierw chcialam zapytac tu!prosze o odpowiedzi tylko tych pan ktore to przechodzily,chcialabym konkrety!jak to sie leczy i wgole!bardzo dziekuje!milego dnia(prezent)

avilla1209
 560  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie zdrowie

Odpowiedzi

maminka
Ja nie porzechodzilam...ale sasiad moj mial opowiadal tylko ze strasznie go bolalo...niestety wiecej nie moge pomoc...zdrowka zycze :)
Iwona1977
moja mama miala, obiawia sie to podobnie jak ospa tylko zawsze po jednej stronie ciala ... boli i swedzi, leczy sie to tym samym specyfikiem co ospe do tego jakies leki...tylko juz nie pamietam jakie
Iwona1977
Półpasiec jest wywoływany przez wirusa ospy wietrznej i półpaśca, który powoduje powstawanie bolesnych pęcherzyków skórnych po jednej stronie twarzy lub ciała.

Półpasiec nie jest związany bezpośrednio z ziarnicą złośliwą, jednak może się zdarzyć, że zachorujesz na niego z uwagi na upośledzoną odporność. Zapoznaj się z tym tekstem, by wiedzieć co robić, gdy Ci się to przytrafi.

Wirus półpaśca jest blisko spokrewniony z wirusem opryszczki, dlatego zmiany skórne pojawiające się w przebiegu tych chorób są do siebie podobne, podobne jest także leczenie. W przeciwieństwie do ospy wietrznej, która atakuje przeważnie dzieci, półpasiec dotyka najczęściej ludzi dorosłych. Statystycznie zachorowalność rośnie wraz z wiekiem.

Typowe objawy półpaśca to podwyższona gorączka, uczucie mrowienia i ból po jednej stronie ciała. Po kilku dniach pojawiają w tej okolicy niewielkie, wypełnione płynem pęcherzyki umiejscowione wzdłuż chorobowo zmienionego nerwu. Umiejscowienie wysypki to najczęściej klatka piersiowa, brzuch, grzbiet lub twarz (istnieją jednak formy bardzo rzadko spotykane w okolicach oczu lub uszu). Zajęta przez pęcherzyki okolica jest niezwykle bolesna. Po okresie 1-2 tygodni pęcherzyki goją się tworząc strupy. Ból, określany mianem nerwobólu powirusowego może się jednak utrzymywać bardzo długo, czasem wręcz latami.
avilla1209
mam polpasca bylam u lakarza!ale ie mam takich objawow!nie boli mnie nie mam goraczki tylko swedzi!dzieki dziewczyny
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.