Menu

Polscy ginekolodzy

Jaka macie opinię na temat usług ginekologicznych w Polsce? Pytam, bo znowu mam infekcję, umieram z bólu a terminy wizyt dostaję na za 2 miesiące. Czy wszędzie jest tak, że się nie można do lekarza dostać? wszystkie przychodnie przyjmują tylko w godzinach 8-16?

smoczyca
 724  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ginekolog specjalista lekarz godziny przyjęć

Odpowiedzi

artanis
Są przychodnie, które przyjmują w godzinach popołudniowych. Zgodzę się z Tobą, że prędzej człowiek umrze, niż dostanie się do odpowiedniego specjalisty. Miałam złamany w 5 miejscach palec, a ortopeda mógł mnie przyjąć dopiero za miesiąc! Paranoja! Oczywiście, wystarczyło zapłacić 100zł za wizytę i bez kolejki przyjęto mnie od razu. Niestety, ale nie tylko ginekologowie, a cała służba zdrowia w tej chwili taka jest. Moja rada? Odżałować te 50zł i iść do ginekologa prywatnie, polecanego przez kogoś znajomego, albo podzwonić po gabinetach ginekologicznych, czy mają podpisaną umowę z NFZ (takich prywatnych, nie przy przychodniach zdrowia) i przedstawić sytuacje, może zrobią wyjątek i przyjmą poza kolejnością...
NiebieskKoralik
poza kolejnością może by i przyjęli, gdybyś była na łożu smierci a i to nie jest pewne. nie rozumiem, czemu miałabym płacić 50 złotych za wizytę, skoro płacę podatki, na słuzbe zdrowia tez. ale jak boli i pali, to nic nie pomoże, płać i płacz.
AnnaZZ
Powiem szczerze, zależy gdzie trafisz, przeważnie państwowe gabinety ginekologiczne wyznaczają długi terminy, u mojego lekarza jest to dwa - trzy tygodnie (widzę że nie mam tak źle). Przeważnie w przypadku infekcji czekając na wizytę, sama mi mija. Mam niestety mimo stałej higieny tendencję do występowania infekcji, więc w domu zawsze mam maść przepisaną wcześniej przez mojego lekarza, na takie dolegliwości. Wydaje mi się że może jak byś powiedział w recepcji że masz problem to może przyjęli by cię bez kolejki, ale z drugiej strony jest to trochę krępujące, mówiąc o tym obcej kobiecie, gdy w poczekalni siedzą jeszcze inne panie. Pewnie to głupie, ale ja właśnie bym się wstydziła, więc robie w ten sposób jak wcześniej napisałam. Co do godzin to trafiają się przychodnie przyjmujące popołudniami.
kasia13_archiwum
Mieszkajac w Polsce chodzilam wylacznie prywatnie do ginekologa. Bylam zadowolona.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.