Menu

Polska misja w Iraku

Misja polaków w Iranie zakończona. Waszym zdaniem ta ingerencja była w ogóle potrzebna? Czy Polska więcej zyskała, czy straciła biorąc udział w wojnie?

artanis
 658  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

irak wojna wojsko misja

Odpowiedzi

Ju25lka
Jakiego bym zdania nie miała to nic tego nie zmieni... zresztą Polska ogólnie dzięki takim a nie innym rządom raczej traci niż zyskuje.
kasia13_archiwum
Mam pytanie... Piszesz o Iranie czy Iraku? Bo w tytule jest jedno, a dalej drugie...
artanis
Iraku Kasiu... literówka. Chyba potrzeba mi więcej kawy;)
Ju25lka
@kasia13: Spostrzegawcza jesteś - ja nie zauważyłam.
kasia13_archiwum
Nie... wiecie dziewczyny... bo ludzie bardzo czesto myla oba te kraje... stad pytanie... Moj maz jest z Iraku, a wiekszosc myli, ze z Iranu... Hehe...
Anusia
Ja uważam, że w ogóle ta interwencja nie była potrzebna. Polska liczyła, że na tym sojuszu skorzysta politycznie, a prawda jest taka, że w USA praktycznie w ogóle nie przejmują się ani naszym państwkiem ani żołnieżami, którzy są teraz pozostawieni sami sobie bez opieki psychologów.
artanis
O, Kasiu - a jak on to widział? Uważał, że interwencja była potrzebna? Czy traktował to jako okupację jego narodu?
kasia13_archiwum
Wiesz... z jednej strony... byl, jak wiekszosc ludzi... zadowolony, ze Saddam Hussain, jego rezim, zostal obalony...
To bylo potrzebne... Ludzie cierpieli naprawde pod jego rzadami...

Inna sprawa, ze teraz cierpia na skutek wojny...
Brakuje wielu podstawowych rzeczy...

Wyobraz sobie, ze prad jest tylko 2 godz. dziennie...

Czy ty wiesz co to znaczy, w kraju, gdzie latem jest 50°C a ludzie funkcjonuja tylko bo w calum domu 24 godz na dobe musi chodzic klimatyzacja?
kasia13_archiwum
Do tej pory nie ma bezpieczenstwa... W grudniu ma jechac odwiedzic mame, a jego matka boi sie, zeby mu sie cos nie stalo... i zamiast spotkac sie w Iraku... spotkaja sie w Syrii.
artanis
@kasia13: no wiesz, nie da się wszystkiego od razu zrobić. Czasem niestety, aby nastąpiły zmiany, trzeba zbudować wszystko od nowa.

Wydaje mi się, że samo obalenie reżimu jest jednym z wielu powodów dla których ta woja wybuchła. Nie ma się co oszukiwać, że spore znaczenie ma także ropa...

W sprawie misji, Polacy są bardzo zawiedzeni. Liczyli na triumfy, władzę oraz dobry zarobek dla armii, nie poszło po ich myśli.
Jednak dzięki tej misji nastąpiła jednak modernizacja naszego wojska, która mam nadzieję będzie mobilizować państwo do dalszych zmian.
Bilans wychodzi jednak chyba na niekorzyść, biorąc pod uwagę pobudki, dla których Polacy wzięli udział w misji.
kasia13_archiwum
Hmm... Irakijczycy wlasnie sa przekonani, ze tu chodzi w duzej mierze o rope...
artanis
@kasia13: i mają świętą rację:) Nie oszukujmy się...
feminista
Mam wielu przyjaciół z Kurdystanu, wiem jakich cierpień doznawali przez Saddama. Reżim był czymś okrutnym i nieludzkim. Nie wierzę Ameryce, Wielkiej Brytanii, Australii ani Polsce ani trochę. Ciężko mi tą akcję nazwać misją, to była regularna inwazja pod przykrywką broni masowego rażenia.
My Polacy (mam na myśli rząd i prezydenta) jak zawsze wyszliśmy na frajerów stulecia, z obiecanek USA nici, no ale pierwszy raz w historii kogoś napadliśmy a nie ktoś nas. Wojna jest czymś okropnym i beznadziejnym, jak można budować demokrację rakietami i marines?
BTW nie wiem jak można pomylić Iran z Irakiem.
artanis
@feminista: Nie pomyliłam Iranu z Irakiem. Pisałam tego posta robiąc jeszcze 10 innych rzeczy i nastąpiła pomyłka w pisaniu. Zdarza się. Swoją drogą czy to Ty nie mówiłeś ostatnio o nadużywaniu anglojęzycznych naleciałości?:)
feminista
Nie przypominam sobie Artanis:), ale masz racje, źle zrobiłem pisząc btw. Uwaga nie dotyczyła Ciebie osobiście, nie odnoszę się do nikogo bezpośrednio i nie ma co tego brać do siebie(chyba że napiszę @). Literówka normalna sprawa.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.