Menu

półtoraroczniaki:)

ponawiam pytanko co potrafia wasze poltoraroczne dzieci?

kasiaczek
 485  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie umiejętności dziecka

Odpowiedzi

monka21m
mówi mama, tata, cham, am, dziadzia, si, kici, hau, wciaga brzuszek jak jej sie powie, robi moja moja, wypluwa smoka na zawolanie, maszeruje z wysoko uniesietymi kolankami, pokazuje prawa i lewa noge ;-), pije sama ze zwyklej plastikowej szklaneczki, je widelczykiem i lyzeczka, wyciera sobie buzie jak sie zbrudzi, itd
kasiaczek
chodzi mi o takieumiejetnosci ktore wymienila monka
kasiulka1985
ale Ty się tym nie sugeruj co napisała monka bo każde dziecko jest inne, nie zamartwiaj się ...mój synek tez ma 1,5 roku a na pewno nie umie odróżnić lewej nogi od prawej [jakiś chyba cud żeby dziecko odróżniało, dla mnie to smieszne, ale to szczegół], mój wiele rzeczy nie umie, ale się tym nie martwie bo na wszystko przyjdzie czas...oczywiście mówi podstawowe słowa, jest mądry, posłuszny, znajdzie zabawkę o którą go poproszę itd sporo by tu pisać. Nic się nie martw i nie wzoruj na tym co my napisałyśmy, no chyba, że na prawdę twoje dziecko nie mówi kompletnie nic i równiez nic go nie interesuje. Będzie dobrze !
asiunia83
wejść na parapet , tańczyć , dać buzi , wysyłać buziaki , zlać brata , powtarza słowa , siku woła , wiele rzeczy potrafi
mala21
ee Geodzia słabo mój tego się już nauczył jak miał jakieś 8 miesięcy. Chodzić nie umiał a potrafił się już położyć na podłodze i walić o nią pięściami bo coś mu się nie podobało. Sztukę gry na nerwach mamy ma już opanowaną do perfekcji.
joana1983
Moja mała ma 14 miesięcy i umie naśladować 4 zwierzątka:lwa, pieska, rybkę i kotka. Je sama śniadanko. Robi kupkę do nocnika i czasami uda się jej na czas zawołać, że chce kupę. Podaje zabawki o które proszę, pokazuje wszystkie szczególy w książeczkach, potrafi robić moja moja, pokazuje paluszkiem ty, ty ty, kiedy wie, że czegoś jej nie wolno, mówi po swojemu i umie kilka słów (teddy, tata, baba, dziadzia, na mamę mówi dada). Tańcząc tupie jedną nóżką. Czasami sobie śpiewa "aaaaaaaa", ale z melodią wymyśloną przez siebie. Karmi misia łyżeczką i daje mu pić, Pije z kubeczka kapka i niekapka. Jeździ samochodzikiem po podłodze mówiąc "bbbbbbbbb". Zawsze jak wychodzimy ze sklepu to woła do Pani ekspedientki"papa" Robi misiowi kosi kosi łapci (łapkami misia). Pokazuje gdzie jest uszko, oczko, usta, ząbki, włosy, paluszki u siebie i u kogoś. Potragi usiedzieć spokojnie kiedy czytam jej książeczkę (do końca), książeczka ma 4 strony po ok 10 linijek. Potrafi rozwalić wszystkie zabawki po całym pokoju w 2 minuty (grins)(krejzolka)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.