Menu

Pomiar ciepła

Kochane, czy któraś mi powie, jak liczony jest ten zwrot czy dopłata, jeśli chodzi o ciepło w blokach? Dzisiaj u nas spisywali i wymieniali mierniki ciepła, ale nie potrafili mi wyjaśnić, bo "oni tylko spisywali"...(krejzolka) Jeśli w tamtym roku w jednym pokoju było 6 kresek, a teraz jest 6,5, to co to znaczy? Jak to policzą? W drugim pokoju nic się nie zmieniło(8 kresek teraz i poprzednio), w kuchni z 6,5 spadło na 5,5, a w trzecim pokoju jest jak było 6 kresek. Czy któraś mnie oświeci? Bo mieszkam tu dopiero od lata(grins)

Magdzik
 588  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Dom i Ogród wyliczanie zwrot dopłata ciepło mierniki

Odpowiedzi

renata29
u mojej mamy też są takie mierniki i co roku inaczej to liczą,mama akurat ma zawsze zwroty ale sąsiedzi raz mają nadpłatę a raz niedopłatę a grzeją tak samo:)
Anna81
ja to mam dopiero drugi rok bo tyle mieszkam i wiem ze jest to bicie na ludziach pieniedzy ale co zrobić, jak masz tak jak bylo nie było duzych różnic to powinnaś płacić tak samo za ogrzewanie ja płacisz o ile nie podniosą ceny bo co roku coś sie tam zmienia
Brygidka82
Ja mam takie mierniki ciepła i więc to oznacza że jesli w tamtym roku miałaś o 0,5 mniej niz teraz więc teraz dostaniesz ciut mniej kasy zwrotu za zużyte ciepło.Czyli masz 20 kresek więc u mnie dostałabym za to jakies 400 zł zwrotu.Nie wiem jak oni to liczą ale miałam tyle kresek i tyle dostałam.Wiadomo im miej tych kresek tym wiecej kasy zwracają.
Magdzik
(wow) Nic z tego nie rozumiem, ale liczę na zwrot(grins)(krejzolka)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.