Menu

pominelam jedna tabletke cilest

POMOCY! Co zrobic w przypadku gdy jednej 17 talbletki cilest nie wzielam wcale..? przerwac branie tabletek, czy moge normalnie brac je dalej i ile czasu musze sie teraz dodatkowo zabezpiecac?

kaja34
 4261  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

cilest

Odpowiedzi

monique25
wziac 2 na raz :) jesli to pora drugiej tabletki . Ale uważac bo tabletka i tak pozostaje w organizmie ok 48 godz tylko słabiej działa (grins)
avialle
należy zarzyć jak najszybciej choćbyś miała wziąść dwie na raz i przez kolejne 7 dni stosuj dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywy).

a to znalazłam na ulotce Cilestu:
Pominięcie zażycia dawki leku Cilest
W razie nieprzyjęcia w odpowiednim czasie jednej tabletki (pod warunkiem, że okres od przyjęcia poprzedniej tabletki jest krótszy niż 24 godziny) należy przyjąć ją jak najszybciej. Następną tabletkę należy przyjąć o zwykłej porze. Oznacza to, że w ciągu jednej doby można podać dwie tabletki.
W przypadku, gdy w ciągu pierwszego lub drugiego tygodnia cyklu pominięto przyjęcie dwóch tabletek należy przyjąć dwie tabletki w dniu, w którym przypomniano sobie o konieczności zastosowania leku oraz dwie tabletki w dniu następnym. Następnie należy przyjmować po jednej tabletce na dobę zgodnie z zaleceniem do momentu zużycia wszystkich tabletek w opakowaniu. Ponadto w okresie do dnia przyjęcia siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną, niehormonalną metodę antykoncepcji.
W przypadku, gdy nie przyjęto dwóch tabletek w trzecim tygodniu stosowania leku, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i w tym samym dniu rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji.
W przypadku, gdy nie przyjęto trzech tabletek w okresie pierwszych trzech tygodni stosowania preparatu, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania, wyrzucić je i rozpocząć w tym samym dniu przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Ponadto, w okresie do dnia przyjęcia siódmej tabletki należy stosować dodatkową, skuteczną niehormonalną metodę antykoncepcji.
monique25
(smiech)(smiech)(smiech)(smiech) no to Kasiu faktycznie (grins)
u mniee dzialało ale ja Mercilon bralam (grins)
kamilka86
moja siostra bierze te tabletki i mowila ze tydzien powinnas sie dodatkowo zabezpieczac
monique25
(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
Delfin
ja też zapomniałam wziąść tabletkę w niedzielę,bo przyjechaliśmy z wczasów,po podróży się położyłam po tem wstałam dzień zleciał i zapomniałam.Przypomniało mi się w poniedziałek ,ze mam wziąść tabletkę( a na dodatek wyrzuciłam ulotkę i nie miałam jak przeczytać) wziełam normalnie następną i teraz muszę uważać.
kaja34
Wziela bym dwie na raz, albo pare godzin pozniej niz powinnam, ale problem polega na tym ze popijalam ja nad kranem i nie jestem pewna czy ja polknelam czy wpadla do zlewu ;/ . wiec zapytalam wrazie czego czy musze zabezpieczac sie dodatkowo jesli ominelam jedna tabletke.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.