Menu

Pomoc dzieciom z biednych rodzin

Zbliżają się Święta i tak sobie zawsze w tym czasie myślę o dzieciach z biednych rodzin i z domów dziecka. Chciałabym zorganizować jakąś akcję chociażby tylko wśród znajomych i rodziny i zebrać jakieś zabawki, pomoce szkolne czy nawet ubranka. Powiedzcie, że bierzecie czasem udział w takich przedsięwzięciach?

paula80
 4929  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

dzieci pomoc biedne rodziny

Odpowiedzi

mumczinx
Jak na uczelni coś organizowano to oddawałam to co akurat zbierali, jak dzieci zapukały do drzwi po ubrania czy jedzenie to dałam a tak to szukam pojemników PCK.
kasia13_archiwum
W szkole mojej corki jest organizowany bazarek bozonarodzeniowy, gdzie kazda klasa cos robi (klasa mojej corki, czyli dzieci wraz z rodzicami) farbuja jedwabne chusty i beda one sprzedawane. Inne klasy przygotowuja inne rzeczy.
Pieniazki uzyskane z tej sprzedazy ida wlasnie na swieta dla takich biednych dzieci.
paula80
Odzież z pojemników PCK na ogół trafia do ciucholandów... lub zostaje rozniesiona przez meneli po okolicy. Ja się już o tym przekonałam i wolę zawieźć bezpośrednio do domu dziecka.
paula80
@kasia13: Bardzo fajna akcja!
kasia13_archiwum
A tak ogolnie to rowniez poprzez szkole corki przekazujemy regularnie pieniazki na rozne charytatywne cele.
mumczinx
Paula80 może i tak jest ale mam nadzieje, że nie we wszystkich przypadkach. Weź pod uwagę to, że są też dzieci z biednych rodzin, które nie są w domu dziecka i mogły by się ucieszyć z jakiś ubrań lub przydadzą się rodzicom tych dzieci no i jakby nie było ja nie mam małych dziecięcych ubrań.
mumczinx
Poza tym zbliże się zima i jeśli jakiemuś menelowi przypadnie cos do gustu to niech ma to co i tak by wylądowało w śmieciach. Z drugiej strony można też poszukać siedzieby PCK lub MOPS'u.
Akoo
@paula80 to bardzo dobrze, że chcesz coś takiego zorganizować. Podczas przedświątecznych porządków na pewno znajdzie się coś przydatnego innym. Biorę udział w takich akcjach poprzez znajomą, która udziela się przy naszej parafii.
paula80
@mumczinx: Jeśli chodzi o dzieci z biednych rodzin, to u nas oddaje się rzeczy do urzędu miasta i są one rozdzielane dla najbardziej potrzebujących.
mumczinx
@paula80 no właśnie pisałam o Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

@desdemona dzięki za cenną uwagę, można mieć to na uwadze o ile we wszystkich domach dziecka jest tak jak piszesz.
panidomu
Każda inicjatywa jest dobra - czy to na dzieci z ubogich rodzin, czy z domu dziecka. Zawsze jak w marketach są organizowane zbiórki żywności to coś kupuję i oddaję. Ziarnko do ziarnka... małymi czynami jest niebo wybrukowane jak to się mawia.
Maria25
Moje ubrania i zabawki rodzice oddawali sąsiadom. Wiem, że jeszcze jest w domu jakaś część przyborów szkolnych, także w najbliższym czasie muszę podjechać do rodziców i zrobić generalny porządek w moim pokoju.
kasia13_archiwum
Zgadzam sie calkowicie z Marta...
Tez ciuszki oddaje dla takich rodzin z mojego otoczenia. Ciuszki, zabawki nie oddaje do kontenera... nie sprzedaje... lecz daje prosto w rece takich rodzin. A jest ich wszedzie pelno.

Inna sprawa, ze wlasnie teraz, na tym wyzej wspomnianym bazarku, beda sprzedawane uzywane ciuszki. Dlatego teraz juz rodzice znosza ubrania, tylko te w super dobrym stanie... i te pieniazki rowniez beda przeznaczone na wyzej wspomniany cel.
krasna1
u nas w szkole i kościele co roku organizowana jest zbiórka ubrań,jedzenia i małych prezencików dla dzieci z takich rodzin jak i z domów dziecka.
Uważam,że trzeba pomagać.
Misia80
ja ostatnio jak przebieram ciuchy i te które są w dobrym stanie oddaję do domu samotnej matki w pobliskiej miejscowości
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.