Menu

Pomoc na PMS

Zawsze tydzień przed okresem zaczyna mi się to okropne napięcie. Chodzę wtedy nerwowa, wyżywam się na wszystkich, nic mnie nie cieszy i tak przez 5-7 dni aż do okresu :/ Istnieje jakiś lek bez recepty na tą dolegliwośc?karmię jeszcze piersią i nie wiem czy można przyjmować cokolwiek, a może zioła?

yoanna
 752  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie pms okres

Odpowiedzi

smerrfetka
Kiedyś objawy PMS bagatelizowano, uważając je za przejaw kobiecej histerii. Dzisiaj wiadomo, że tak nie jest. Blisko 20 proc. z nas ma tak silne dolegliwości, że konieczne jest leczenie. Zwykle zaleca się preparaty witaminowo-mineralne (zwłaszcza wit. B6 oraz magnez), uspokajające środki ziołowe (melisę, Kalms, Persen, Deprim). W przypadku dużych obrzęków lekarz może zlecić środki moczopędne. Przy silniejszych bólach podbrzusza i piersi trzeba sięgnąć po leki przeciwbólowe i rozkurczowe, np. Ibuprofen, Panadol extra, No-Spa. W aptekach dostępne są także bez recepty roślinne środki łagodzące objawy PMS, np. Feminon N, Perionorm, Mastodynon N. Jeśli jest to konieczne, ginekolog może zlecić przyjmowanie na 10 dni przed spodziewaną miesiączką progestagenów doustnie albo w postaci czopków doodbytniczych lub dopochwowych.to z neta...jeśli karmisz piersią zapytaj w aptece,może coś poradzą(kciuki)
Beki
U mnie podobnie.. jeszcze dochodzą nie przespane noce gdzieś na 5 dni przed okresem.. i dlatego też stoi przede mną lampka wina, dobra książka - Larssona.. i NM (kwiatek)
smerrfetka
beki

TEŻ MI DOSKWIERAJĄ NIE PRZESPANE NOCE STRASZNIE MNIE TO DENERWUJE(pout)(pout)(pout)(pout) i w ogóle bez kija nie podchodź...
Beki
Ciężki los kobiety.
ulenka091987
mi na nerwy pomogło trochę odstawienie kawy i łykanie magnezu :) i herbatka z melisy dzieła uspokajająco, a karmiąc można ją pić :)
yoanna
Piję melisę prawie codziennie, magnez kiedyś łykałam ale źle się po nim czułam do tego miałam okropną cerę po nim hmmm Mam zamiar zapytać gina na następnej wizycie, może coś zapisze. Bo ziółka to chyba juz nie na mój 'pmsowy' etap hehe Acz za poradą smerfetki popytam z ciekawości w aptece :)
asiunia83
kochana nie jesteś sama we mnie to się jeszcze dodatkowo budzi agresor bo mój facet to nie rozumnie że mam kiepskie dni i jeszcze mnie prowokuje (zla)(zla)(zla) ale chociaż mam się na kim rozładować (smiech)(smiech) tylko czasem szkoda niektórych rzeczy które lądują w jego kierunku
Jaga80
kiedyś brałam tabletki anty i nie miałam żadnego PSM,a teraz totalnie wariuję i jestem nie do zniesienia przed okresem,a cierpią na tym moi najbliżsi-mam już tego dosyć i jutro idę do gina właśnie po tabletki bo ani melisa ani inne środki na mnie nie działają!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.