Menu

POMOCY!!!!!! cytomegalia.........

Moje drogie pomóżcie bo ja zaraz zwariuję. Dzisiaj odebrałam wynik z cytomegalii (a dodam że jestem w pierwszym trymestrze ciąży) i z tego co wywnioskowałam to oba przeciwciała (IgG, IgM) mam dodatnie a wygląda to dokładnie tak:
Przeciwciała w kl. IgG - mój wynik: 48,000 U/ml
wynik ujemny - poniżej 4
wynik wątpliwy - 4-6
wynik dodatni - powyżej 6

Przeciwciała w kl. IgM - mój wynik 0,130
wynik ujemny - poniżej 0,70
wynik niejednoznaczny - 0,70 - 0,90
wynik dodatni - powyżej - 0,90

Rozumiecie coś z tego? Czy ja dobrze zinterpretowałam te wyniki jako oba dodatnie? Jeśli oba są dodatnie to z tego co wyczytałam w internecie to mam tą cytomegalię i jej następstwa dla dziecka nie są najlepsze. Czy może któraś z was będąc w ciąży miała cytomegalię i czy to się jakoś leczy? Wizytę u lekarza mam jutro ale do tego czasu ja zwariuję, na dodatek pani gin. nie zlecała mi tego badania tylko sama je zrobiłam. (już widzę jej minę na to) Jeśli któraś z was miała to paskudztwo to bardzo proszę o odpowiedź, bo przyznam że trochę się naczytałam o tej cytomegalii w internecie i jestem przerażona tym wszystkim. (placze)(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)

jollka
 898  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża cytomegalia choroba

Odpowiedzi

monique25
Ja tez nie mam pojecia o tej chorobie ; ale wiem ze internet i Twoje czytanie na temat tej choroby to najgorszy doradcca . Idz spokojnie do lekarza bo tylko on wyda najlepsza opinie na temat twoich wyników.
ADAMSKA98
kasia13 ma racje jak cos jest nie tak to lekarz ci powie ,powodzenia i niemartw sie na zapas
ADAMSKA98
ale te badania to nie sa pszypadkiem w kierunku pszyswajania glutanu ,pytam sie bo moej siostry dzieci i ona mieli robione te badania w kierunku wlasnie pszyswajanie glutanu ;
KlaudynaK
tak, matematycznie rzecz biorąc to faktycznie IgG jest dodatnie a IgM ujemne bo 0,130 jest niżej niż 0,70 (pokoj)(pokoj)(pokoj)
isiorek
dodatnie może też znaczyć że masz w organixmie przeciwciała co jest akurat dobrze, ja miałam przed ciążą IgG dodatnie i lekarz powiedział że to dobrze......poza tym nie panikuj bo to źle dla fasolki i poczekaj do jutra, jak nic nie wiesz to po co się nakręcać
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.