Menu

POMÓZCIE

Dziewczyny pomóżcie jak tylko umiecie . Koleżanka jest już decydowana , chce odejść od męża . Tylko nie wie jak to zrobić , nie ma nikogo kto wsparł by ją finansowo . Nie pracuje mają dom po jej cioci i 3 letną córeczkę która non stop choruje . Maż utrzymywał rodzinę , ale pije na umór czasem bije . I nie wraca na noc , ma już tego dość . Chce zostać w domu z córą a męża wydelegować . Ale za co żyć jak zapłacić rachunki , czy są jakieś instytucje które pomagają takim mamą.

lola86
 339  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Praca i Finanse pomoc

Odpowiedzi

jagoda30
opieka społeczna,co do wymeldowania to nie jest proste,rozwód też kosztuje,więc niech zacznie od rozmowy z prawnikiem,w gminie są radcy za darmo.
Kumaja
Skontaktujcie się ze mną na priv.
sweetnessa27
Ja też rozstałam się z mężem gdy córka miała 3 lata. Nie pracowałam, i nie miałam środków utrzymania. Uwierzyłam w siebie i własne móżliwości. Zawziełam się i sobie poradziłam. Córka poszła do przedszkola, ja starałam się pracować i jakoś to wszystko godzić. Nie można się załamywać. Ani także tkwić dalej w takim życiu. Musi znaleźć jakieś wsparcie, chociażby w obcej osobie.Np.: Zgłosić się do opieki społecznej, opowiedzieć o problemach rodzinnych. Trzymam kciuki
Beatka9316
Jeśli mąż jest zameldowany w domu to będzie ciężko ale wszystko da się załatwić. Jest też opieka społeczna która pomoże jak nie ma środków do życia wiadomo nie są to miliony ale zawsze to coś. Jeśli ona nie pracuje to może ubiegać się przed sądem na alimenty dla siebie i oczywiście na córkę.
I wracając do tego meldunku to jeśli jest zameldowany to niech zgłosi sytuację na policję powie, że mąż ją czasem pije jak jest pijany i, że po prostu boi się go i, że zrobi kiedyś krzywdę córce wydaje mi się, że wtedy sąd decyduje o tym.
Trzymam kciuki ! :)
Kumaja
Nie, Beatko, zameldowanie to kwestia czysto administracyjna. Owszem, nie łatwa, ale nie do niezrobienia :) (kwiatek)
Beatka9316
Dlatego mówię, że wszystko jest do załatwienia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.